Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Z Grupy Inea do Światłowód Inwestycje

Autor: , dodany 25 października 2021r.

Piotr Sujecki dołączył do zarządu spółki Światłowód Inwestycje. Będzie odpowiadał za finanse. Przeszedł z Grupy Inea.

Piotr Sujecki, od kilku lat wiązany z grupą Inea, został członkiem zarządu Światłowód Inwestycje, nowego hurtowego operatora sieci szybkiego internetu. W miniony czwartek – 21 października – na członka zarządu ds. finansowych powołało go zgromadzenie wspólników tej firmy. To oznacza de facto, że taką decyzję podjęli Orange Polska i holenderska firma APG. Mają po 50 proc. udziałów w Światłowód Inwestycje.

Czytaj także: Ile domów będzie miało światłowód. Najnowsze dane i prognozy

Z hurtownika do hurtownika 

To ciekawy transfer, chociażby dlatego, że Piotr Sujecki był ostatnio członkiem zarządu ds. finansowych oraz inwestycji w Grupie Inea. Tym, którzy być może nie wiedzą wyjaśnić należy, że grupa ta wywodzi się w Wielkopolski i przez wiele lat była zaciekłym konkurentem Orange Polska (d. TPSA). Kilka lat temu została przejęta przez australijski fundusz Macquarie. Zanim to się stało zaczęła budować hurtowy biznes i postawiła – jak Orange – na światłowody.

Czytaj także: Canal+ Online i komórka od Play na jednym rachunku

„Piotr Sujecki uczestniczył w opracowaniu i wdrożeniu nowej strategii grupy, skoncentrowanej na modelu otwartego operatora infrastrukturalnego oraz na strategicznej transformacji Inea z zintegrowanego biznesu telekomunikacyjnego do dwóch wyodrębnionych działalności: infrastrukturalnej i detalicznej. Nadzorował również strategiczny program inwestycji światłowodowych i był odpowiedzialny za finansowanie zabezpieczające rozwój grupy” – podał Światłowód Inwestycje.

Z kolei Inea poinformowała, że ma już następcę Sujeckiego. To Robert Biedrzycki. Dołącza do zarządu Inei i będzie odpowiadał za całokształt kwestii finansowych spółki oraz tzw. Digital Transformation.

Korzenie w Plusie

Zanim Sujecki trafił do Inei pracował dla państwowej grupy gazowej – PGNiG. Jeszcze wcześniej – przez ponad 10 lat – pracował w Polkomtelu (operator Plusa). Był w komórkowej sieci dyrektorem departamentu finansowego i dyrektorem kontrolingu.

Nowy członek zarządu hurtowego operatora ukończył SGH w Warszawie. Ma też tytuł MBA Uniwersytetu Quebec w Montrealu.

Wygląda na to, że zastąpi na stanowisku Izabelę Owczarską. Oprócz niej w zarządzie Światłowód Inwestycje zasiada  Madalena Russyan. Jest członkiem zarządu ds. operacyjnych (według Krajowego Rejestru Sądowego).

Światłowód Inwestycje dociera z siecią obecnie do 730 tys. gospodarstw domowych. Plan zakłada rozbudowę tego zasięgu w kolejnych latach o 1,7 mln do 2,4 mln. Sieć ta ma być otwarta na współpracę z różnymi operatorami detalicznymi.

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią