Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Xiaomi rośnie! Nie tylko ilościowo, ale także przychodowo!

Autor: , dodany 24 marca 2021r.

Xiaomi Corporation pochwaliła się bardzo dobrymi wynikami

Notowana giełdzie w Hong Kongu od niespełna dwóch lat firma specjalizująca się w produkcji inteligentnych urządzeń zaprezentowała wyniki finansowe za rok 2020. Mimo trudnego, pandemicznego okresu Xiaomi zyskiwał w każdym z segmentów, w którym plasuje swoje produkty.

Całkowity roczny przychód wyniósł 245,9 mld RMB (37,68 mld dolarów) i był o 19,4 % wyższy niż w poprzednim roku. Zysk netto wyniósł 13 mld RMB (1,99 mld USD), co oznacza wzrost o 12,8% rok do roku. Są to wyniki wyższe od prognozowanych przez zarząd na początku roku rozliczeniowego.

Święta na zielono

Produkty firmy zawdzięczającej swoją popularność zintegrowanej platformie internetu rzeczy często gościły pod choinkami na całym świecie. W czwartym kwartale sprzedanych zostało zdecydowanie więcej urządzeń, szczególnie smartfonów, co przełożyło się na wzrost przychodów o 24,8 % rok do roku. Warto zauważyć, że Xiaomi coraz mocniej stawia na zyski ze sprzedaży. Skorygowany zysk netto wyniósł 3,2 mld RMB (0,49 mld USD) i był aż o 36,7% wyższy niż zapisany w księgach poprzedniego roku.

Najważniejsze dane finansowe za rok 2020:

Silni lokalnie, coraz silniejsi za granicą

Xiaomi obecne jest w ponad 100 krajach. W 54 z nich, zgodnie z danymi Canalys, Xiaomi jest jednym z 5 największych dostawców smartfonów. Najchętniej po produkty marki sięgają mieszkańcy Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie sprzedaż wzrosła o 17,5%. Odpowiada to 24,7% udziału w rynkach tego regionu.

Sprzedaż na innych niż chińskie rynki wzrosła rok do roku o 34,1 % do 122,4 mld RMB (18,76 mld USD). Stanowi to niemal połowę (49,8%) sumarycznych przychodów koncernu.

Świętująca w zeszłym roku dziesięciolecie działalności korporacja jest największym dostawcą inteligentnych telefonów na Półwyspie Iberyjskim. Znacząco zyskuje także we Francji (wzrost rok do roku 86,2%), Włoszech (61,6%) i Niemczech (139,8%).

Pełny raport finansowy firmy można znaleźć tutaj.

 

Marta Rzeźnicka

Napisz do autora: marta.rzeznicka@o2.pl

Podziel się opinią