Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Xiaomi: czas na elektryczny samochód

Autor: , dodany 30 marca 2021r.

Firma zainwestuje 10 miliardów dolarów w inteligentne pojazdy elektryczne

Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi, ogłosił że powstaje spółka zależna, która zajmie się produkcją elektrycznych aut. W ciągu następnych 10 lat Xiaomi zainwestuje w nią łącznie 10 miliardów dolarów. Lei Jun będzie pełnił funkcję jej dyrektora generalnego.

Czytaj też: Mi 11 Ultra – najmocniejszy smartfon Xiaomi w historii

„Decyzja została podjęta po wielu rundach rozważań wśród naszych partnerów i uważam ją za krok w zupełnie nowy świat. Będzie duży projekt przedsiębiorczy, być może ostatni w moim życiu. Jestem gotów postawić na szali całą moją reputację i walczyć o przyszłość naszego inteligentnego pojazdu elektrycznego. Jestem zdeterminowany, aby poprowadzić mój zespół do walki o sukces pojazdu elektrycznego Xiaomi.” – powiedział Lei Jun. Wyjawił również, że przygotowania trwały od szeregu miesięcy.

W liście do pracowników, Lei Jun wytłumaczył, czemu produkcja inteligentnego elektrycznego samochodu jest ważna dla Xiaomi:

„Inteligentne pojazdy elektryczne stanowią jedną z największych możliwości biznesowych w następnej dekadzie i stanowią pewny element inteligentnego życia. Wejście w ten biznes jest dla nas naturalnym wyborem, ponieważ rozszerzamy nasz ekosystem AIoT i spełniamy naszą misję, aby każdy na świecie mógł cieszyć się lepszym życiem dzięki innowacyjnej technologii.” – stwierdził Lei Jun.

Xiaomi tworzy unikalne produkty, które zyskały uznanie milionów użytkowników i to w branży niezwykle konkurencyjnej. Zatrudnia zespół badawczo-rozwojowy składający się z ponad 10000 wysoko wykwalifikowanych specjalistów, stworzyła ekosystem urządzeń IoT i cieszy się wsparciem ogromnej liczby fanów Mi na całym świecie. Do końca 2020 roku Xiaomi zabezpieczyła rezerwy gotówkowe w wysokości 108 miliardów RMB.

W 2020 roku Xiaomi stała się trzecim największym producentem smartfonów na świecie – 146 milionów urządzeń trafiło do użytkowników. Do czwartego kwartału 2020 r. liczba podłączonych urządzeń w ekosystemie AIoT firmy Xiaomi (z wyłączeniem smartfonów i laptopów) osiągnęła 325 milionów, co czyni ją jedną z największych na świecie platform IoT klasy konsumenckiej.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią