Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Wyniki T-Mobile Polska w III kwartale 2021: zyski w górę

Autor: , dodany 12 listopada 2021r.

T-Mobile Polska w trzecim kwartale 2021 roku zdobył 135 tys. kart SIM i więcej zarobił. 

T-Mobile Polska jako przedostatni z dużych telekomów podał wyniki za trzeci kwartał 2021 roku. 30 września obsługiwał 11,425 mln kart SIM, o 135 tys. więcej niż w czerwcu i o 354 tys. więcej niż we wrześniu 2020 roku.  Podkreśla, że w trzecim kwartale był jedynym dużym operatorem z dodatnim bilansem przenoszenia numerów.

Czytaj także: Wyniki przenoszenia numerów w II kwartale 2021: T-Mobile na plusieJeśli chodzi o wyniki finansowe, to przychody T-Mobile w Polsce obniżyły się do 1,6 mld zł.

kładzie nacisk na informację, że gdyby nie negatywny wpływ regulacji stawek MTR/FTR (mobile termination rates i fix termination rates), przychody urosłyby mu o 2,2 proc.

Więcej zarobił: wynik EBITDAal powiększył się o 5,5 proc., co oznacza, że rośnie szybciej niż w I połowie br.

„Wyniki te są konsekwencją pozytywnych trendów operacyjnych we wszystkich obszarach” –  zapewnia telekom.

– Dzięki koncentracji na najwyższej jakości obsługi klienta i usług stale umacniamy swoją pozycję na rynku. Najlepszym tego dowodem są pozytywne trendy wśród wskaźników operacyjnych. W szczególności fakt, że klienci nie tylko coraz częściej wybierają T-Mobile, ale przenoszą do nas numery z innych sieci  – powiedział Andreas Maierhofer, prezes T‑Mobile Polska.

Drugi światłowód w Polsce 

T-Mobile to teraz także usługi przewodowe. Ilu ma klientów stacjonarnego internetu firma nie podaje. „Obecnie T‑Mobile posiada drugi największy zasięg technologii FTTH w Polsce, który dociera już do ponad 4 mln klientów” – czytamy w informacji prasowej.

Rozwój sieci światłowodowej to także element strategii konwergentnej operatora. Oferta łączenia usług w T‑Mobile została poszerzona o rozwiązanie, którego nie było do tej pory na polskim rynku. Jak podaje telekom, „Rozrywka uwolniona” to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy coraz intensywniej korzystają z różnorodnych platform streamingowych. Oferta T‑Mobile umożliwia raz na 30 dni zmianę wybranej platformy. Przy czym jedna cena za dostęp do różnych serwisów pozostaje przez całą umowę niezmienna. Korzystając z taryf 5G od T‑Mobile użytkownicy mogą otrzymać dostęp do „Rozrywki uwolnionej” w prezencie nawet na dwa lata.

Wygrany przetarg 

Jednym z bardziej zauważalnych kontraktów T-Mobile w trzecim kwartale jest kontrakt na łączność mobilną dla Centrum Obsługi Administracji Rządowej. Będzie kontynuował świadczenie usług telekomunikacyjnych dla 137 jednostek administracji rządowej. Dostarczy również 21900 urządzeń (telefonów lub modemów) oraz ponad 32 tys. kart SIM wraz z usługami transmisji danych.

Czytaj także: Rachunki od T-Mobile pod lupą UOKiK

Na koniec września siecią blisko 3200 stacji 5G w całej Polsce. W trzecim kwartale 2021 roku rozpoczęła się druga faza projektu wyposażania stacji bazowych w zasilanie z paneli fotowoltaicznych.

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią