Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Wyniki T-Mobile po półroczu 2021: a właśnie, że rośniemy

Autor: , dodany 12 sierpnia 2021r.

T-Mobile chce być jak Orange i próbuje sprzedaży pakietów usług ze światłowodem. Trzeba mu uwierzyć na słowo, że idzie mu dobrze. 

Niemiecka grupa telekomunikacyjna Deutsche Telekom przedstawiła dziś rano wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2021 roku. Wraz z nimi także wyniki T-Mobile Polska, którego jest właścicielem. Polski T-Mobile zaś przeliczył dane właściciela na złote i rozesłał link do informacji prasowej.

T-Mobile tnie koszty  

Jak podał w niej, w drugim kwartale tego roku miał 1,58 mld zł przychodów i 453 mln zł wyniku określanego skrótem EBITDAal (zysk operacyjny plus koszt amortyzacji i leasingu).

Czytaj także: Wyniki Orange Polska w I półroczu 2021

To oznacza, że w tym roku przychody telekomu są o 2,3 proc. niższe niż w I poł. 2020 r., a EBITDAal o 4,1 proc. wyższa. To z kolei oznacza, że operator obniżył koszty działania.

T-Mobile Polska tłumaczy, że widać spadek bo część jego przychodów od lata ub.r. została przeniesiona do innych struktur w grupie DT (chodzi tzw. tranzyt międzynarodowy). Podaje, że gdyby nie ta zmiana, widoczny byłby 1,2-proc. wzrost przychodów.

Rosną dzięki pakietom

„Organiczny wzrost przychodów T‑Mobile należy wiązać z rosnącą bazą klientów, zwłaszcza biznesowych, oraz rosnącą popularnością większych pakietów danych i ofert konwergentnych” – zapewnia operator.

Czytaj także: Xiaomi i T-Mobile łączą siły w smart home

 – Głównym źródłem naszego wzrostu są atrakcyjne oferty z największymi na rynku limitami danych, zawierające pakiety rozrywki oraz dostęp do Internetu FTTH – dodał Andreas Maierhofer, prezes T‑Mobile Polska. 

Telekom nie podał ilu abonentów skorzystało do tej pory z jego pakietów konwergentnych. Nie zdradził też liczby abonentów światłowodu. Dodajmy, że T-Mobile nie ma własnej sieci FTTH. Aby móc sprzedawać internet tego typu podpisał umowy z innymi operatorami, takimi jak Orange Polska.

Natomiast DT podało, że z szerokopasmowego internetu od T-Mobile korzysta 59 tys. użytkowników. To o ponad 30 proc. więcej niż po I kwartale.

Czytaj także: Wyniki Playa w I półroczu 2021. Przybywa klientów

Najważniejszym biznesem T-Mobile jest biznes komórkowy. Po półroczu operator świadczył usługi posiadaczom 11,29 mln kart SIM. Kart tych było o 85 tys. więcej niż w marcu. 7,688 mln to karty post-paid (przybyło ich 36 tys.), a 3,602 mln pre-paid (przybyło ich 48 tys.).

 

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią