Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Wyniki przenoszenia numerów w II kwartale 2021: T-Mobile na plusie

Autor: , dodany 6 lipca 2021r.

Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał wyniki przenoszenia numerów komórkowych i stacjonarnych w Polsce w drugim kwartale 2021 r. Największe zaskoczenie to T-Mobile na plusie.

Są najnowsze wyniki przenoszenia numerów komórkowych (ang. MNP) w Polsce. W drugim kwartale 2021 r. najlepszy wynik takich przenosin uzyskał wirtualny operator sieci komórkowej – Premium Mobile.

Do tej sieci przeniesiono w tym czasie prawie 15 tys. numerów, a zabrano około 5,2 tys. Bilans to 8,9  tys. SIM-ów na plusie. Nomen omen, bo Premium Mobile wkrótce, o ile nie już, trafi pod skrzydła Polkomtela, operatora sieci Plus. W czerwcu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na to przejęcie.   Czy to z tego powodu wynik Premium Mobile nie jest tak wysoki jak bywało wcześniej – trudno na razie powiedzieć.

Czytaj także: Play najczęściej opuszczanym operatorem

Drugie miejsce na podium telekomunikacyjnych marek o najlepszym wyniku MNP należało w ub. kwartale do telewizji kablowej UPC (nie ma własnej sieci komórkowej, używa należącej do Orange i Playa). Suma odejść i przyjęć  numerów komórkowych dała telewizji kablowej wynik 6,3 tys. ponad kreską.

Numer trzy zaś to – i tu już widać memy z okrzykiem zdziwienia dawnej Heyah!  – T-Mobile Polska. Madżentowy operator był już bliski wyjścia nad kreskę kwartał temu. Teraz ostatecznie mu się to udało. Taki efekt to spory wysiłek u dużych operatorów infrastrukturalnych. Aby go osiągnąć trzeba skusić kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. W tym konkretnym przypadku – ponad 60 tys. Nie był to najwyższy wynik.  Jednak T-Mobile udało się najlepiej bronić bazy.

Czytaj także: Orange to nowy Plus w przenoszeniu numerów?

W ubiegłym kwartale, jak zauważa UKE, na plusie byli niemal wszyscy duzi operatorzy mobilni. Wyjątek to ponownie Play, który utracił prawie 42 tys. numerów komórkowych. Telekom ograniczył ją przy tym o 20 proc. w porównaniu z I kwartałem. Może więc ponownie się rozpędza.

Orange Polska może się pochwalić dużo słabszym wynikiem niż kwartał wcześniej, a Plus lepszym (poprzednio był na minusie).

Jeśli ktoś jest ciekawy jak idzie biznes np. marce Heroo, kierowanej do dzieci świadomych rodziców, to na polu MNP nie ma ona wielu osiągnięć. Od kwietnia do końca czerwca przeniesiono do niej … jeden numer.

Takie wyniki wśród młodych stażem MVNO nie są odosobnione.

Jest ich relatywnie dużo, bo – co zastanawiające – lista firm, które w II kwartale przyjmowały i oddawały numery komórkowe jest długa. Liczy sobie 78 podmiotów.

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią