Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Wyniki Playa w I półroczu 2021. Przybywa klientów

Autor: , dodany 31 lipca 2021r.

Są wstępne wyniki Playa za pierwsze półrocze br. Najszybciej przybywa mu w tym roku użytkowników telefonii na kartę. Dzięki sprzedaży masztów notuje gigantyczne zyski. 

P4, operator sieci Play i jego właściciel – Iliad – podały wstępne dane finansowe i statystyki klientów polskiego telekomu za pierwsze półrocze 2021 roku. Iliad dodatkowo zapowiedział przyspieszenie budowy masztów Play. 

Czytaj także: Wyniki Playa w 2020 roku: początki w stacjonarnym internecie 

W ciągu sześciu miesięcy tego roku przychody P4 urosły o 3,9 proc. do ponad 3,6 mld zł. Najszybciej powiększały się przychody z usług dla domu (Home), czyli przewodowego internetu i płatnej telewizji. Stanowiąc jednak na razie bardzo małą część biznesu Playa.

Zyski telekomu rosły dużo szybciej. Ma to najprawdopodobniej związek ze sprzedażą masztów hiszpańskiej firmie Cellnex. Ta sama firma kupiła infrastrukturę sieci Plus.

Czytaj także: Portal o masztach komórkowych już działa

Z kolei statystyki klientów Playa wyglądały w końcu czerwca tak, jak poniżej. W sumie operator obsługiwał niecałe 15,5 mln kart SIM. Liczba aktywnych kart SIM wynosiła natomiast 12,31 mln i była o 117 tys. większa niż w grudniu.

Iliad pokazał trochę więcej danych o Play. Ujawnił liczbę masztów, z których korzysta operator obecnie.

Wraz z publikacją wstępnych danych finansowych P4 poinformował o – również wstępnej – ofercie na UPC Polska. Złożył ją jego właściciel. Pisaliśmy o tym tutaj.

 

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią