Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Wyniki Play w III kwartale 2021: silny wzrost w usługach „Home”

Autor: , dodany 16 listopada 2021r.

Play i jego francuski właściciel pokazali  wstępne wyniki uzyskane w trzecim kwartale 2021 r. Przychody polskiej sieci urosły o 1,7 proc. Podobnie – liczba klientów. 

P4, operator sieci Play pokazał wyniki za III kwartał 2021 roku. Zanotował w tym czasie 1,83 mld zł przychodu, czyli o 1,7 proc. więcej niż przed rokiem. W takim samym stopniu – o 1,7 proc. – urosła liczba klientów Playa.

Wolno przybywa aktywnych klientów

Na koniec września telekom obsługiwał w sumie 15,655 mln klientów mobilnych, o 132 tys. więcej niż w czerwcu. Zgodnie z definicją Grupy Iliad, liczba ta nie obejmuje kart SIM do komunikacji urządzeń (M2M) ani też kart technicznych.

Play pokazuje też ile z tych kart SIM było aktywnych. W III kw. było to 12,087 mln kart SIM, o 68 tys. więcej niż w czerwcu.

Duże wzrosty w telewizji i światłowodzie

Oprócz tego operator ma coraz więcej klientów używających jego telewizji Play Now z dekoderem i przewodowego internetu (tzw. klienci usług Home). W sumie 30 września było ich 235 tys., o 37 tys. więcej niż po półroczu.

Czytaj także: Wyniki T-Mobile Polska w III kwartale 2021: zyski w górę

Klienci usług Home przynoszą na razie niewielki przychód Playowi. W III kw. było to 12 mln zł. Za to operator może chwalić się dynamicznym wzrostem tej linii (200 proc. w porównaniu z III kw. 2020 r.).

Iliad wylicza, że gdyby nie obniżki stawek MTR (ang. mobile termination rate), czyli hurtowych opłat, które płacą sobie operatorzy, przychody Playa urosłyby o 4,7 proc.

Czytaj także: Wyniki Playa w I półroczu 2021. Przybywa klientów

Z jakiegoś powodu dla francuskiej grupy ważne jest zachowanie wyników telekomu w Polsce z pominięciem sprzedaży smartfonów i innych tego typu urządzeń. Bez nich przychody telekomu były większe niż rok temu o 2,3 proc. w trzecim kwartale, a o 3,5 proc. w ciągu dziewięciu miesięcy. A gdyby pominąć efekt MTR urosłyby o 6,2 proc. – podkreślają Francuzi.

 

 

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią