Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Wyniki Orange Polska w I półroczu 2021

Autor: , dodany 29 lipca 2021r.

Orange Polska podał wyniki za pierwsze półrocze i drugi kwartał 2021 roku. Procentują podwyżki: telekom rośnie i zarabia więcej niż w 2020 roku. 

Orange Polska zanotował w pierwszym półroczu 2021 roku wzrost przychodów i zysków.

Wyniki Orange w górę 

W ciągu sześciu miesięcy przychody telekomunikacyjnej grupy wyniosły prawie 5,9 mld zł (5,87 mld zł), czyli o 4,3 proc. więcej niż rok temu o tej samej porze. Ktoś może powiedzieć, że to zmiana niewielka, ale dla dużych operatorów takie wzrosty to nie lada sukces.

Czytaj także: Wyniki przenoszenia numerów w II kwartale 2021: T-Mobile na plusie

W samym drugim kwartale przychody Orange’a rosły nawet nieco szybciej, bo o 4,5 proc. To nie znaczy, że nie ma się do czego przyczepić.  Operatorowi rośnie wprawdzie baza klientów pakietów Orange Love i światłowodu, ale nie tak szybko jak kiedyś. W drugim kwartale Orange’owi przybyło 14 tys. klientów Orange Love i 48 tys. abonentów światłowodu. Z kolei liczba kart SIM, które kupili użytkownicy komórkowej sieci Orange  urosła o 247 tys. i przekroczyła 16 mln.

Jak zauważa Orange Polska, zmniejszenie ograniczeń związanych z pandemią wpłynęło też pozytywnie na wyniki w usługach prepaid – liczba użytkowników wzrosła po raz pierwszy od kilku kwartałów. Łączna liczba użytkowników kart przedpłaconych zwiększyła się od kwietnia do czerwca o 72 tys. i wyniosła na koniec kwartału 4,86 mln.

 

Powyższa tabelka pokazuje wzrosty w porównaniu z końcem czerwca 2020 roku. Poniżej zaś widać jak zmieniały się dane kwartał po kwartale:

Ducarroz: drugie półrocze będzie lepsze 

Julien Ducarroz, prezes Orange Polska obiecuje, że w tym półroczu wyniki będą lepsze. – Drugi kwartał to przede wszystkim bardzo dobre wyniki finansowe, które są efektem zarówno rosnącej liczby klientów naszych usług, jak i konsekwentnej realizacji naszej filozofii „więcej za więcej” w relacji z klientami – komentuje Julien Ducarroz.

Filozofia „więcej za więcej” oznacza wprowadzanie droższych abonamentów.  Takich jak te z prezentacji telekomu. Zostały wprowadzone w poprzednim półroczu.

 

–  Był to też czas luzowania ograniczeń związanych z pandemią i otwierania się kolejnych branż, które przez wiele miesięcy były niedostępne. Widzimy, że klienci w naturalny sposób koncentrowali swoją uwagę właśnie na takich usługach, co przełożyło się na mniejszy ruch na rynku telekomunikacyjnym. Po zakończeniu sezonu wakacyjnego, na jesieni, spodziewamy się powrotu ożywienia na naszym rynku – mówi Julien Ducarroz

Czytaj także: Orange po latach zmienia zdanie. Otwiera się na MVNO

 

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią