Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Wyniki Grupy Polsat Plus w III kw. 2021 : ponad 20 mln usług

Autor: , dodany 10 listopada 2021r.

Grupa Polsat Plus (Cyfrowy Polsat) po raz pierwszy pokazała dane uwzględniające Netię i wirtualnego operatora Premium Mobile. Razem z nimi na koniec września 2021 roku świadczyła ponad 20 mln usług. 

Grupa Polsat Plus przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2021 roku. Ma rekordowe zyski ponieważ sprzedała sieć masztów.

Przychody za trzy miesiące (lipiec-wrzesień) 2021 r. Grupy Polsat Plus wyniosły 3,03 mld zł (urosły albo o 2,5 proc., albo o 0,9 proc. – zależy od sposobu liczenia). Wynik EBITDA skoczył do prawie 4,6 mld zł, a zysk netto 3,15 mld zł.

Po trzech kwartałach przychody Grupy Polsat Plus wynoszą 9,18 mld zł, wynik EBITDA 6,82 mld zł, a zysk netto 4,1 mld zł.

Czas zmian w Polsat Plus 

Był to czas sprzedaży masztów za gigantyczną kwotę 7,1 mld zł, rozbudowy sieci 5G w paśmie 2,6 GHz i rebrandingu głównych marek.

Czytaj także: Plany nowego operatora masztów w Polsce. Zobacz jak działa Cellnex

– Nasza Grupa nie zwalnia tempa i pozostaje liderem technologii 5G, mając w jej zasięgu już ponad 17 mln osób. Zapewniamy najlepsze, najszybsze i jedyne prawdziwe 5G w Polsce. Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zasięg naszej sieci 5G objął kolejne 2 mln mieszkańców Polski, a takie tempo rozwoju jest możliwe m.in. dzięki partnerstwu z Cellnex Telecom – podsumowuje Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela z  Grupy Polsat Plus. – Trzeci kwartał to także zmiany wizerunkowe Grupy Polsat Plus. Wdrożyliśmy nową identyfikację wizualną naszych kluczowych marek i nową strategię komunikacji marketingowej – dodaje.

Czytaj także: Kluczowe marki grupy Polsat Plus w nowej kampanii

Netia i Premium Mobile zasilają statystyki

Cyfrowy Polsat od dłuższego czasu jest największym udziałowcem operatora stacjonarnego Netia, ale dopiero teraz dodał jej klientów do swoich statystyk. „W lipcu Grupa została wyłącznym właścicielem Netii oraz operatora MVNO Premium Mobile. W związku z tym od III kw. wyniki finansowe i operacyjne tych spółek zaczęła raportować łącznie w ramach Grupy Polsat Plus” – tłumaczy grupa.

Podaje też, że ponieważ biznes Netii opiera się w dużym stopniu o przedsiębiorstwa, to wydzieliła i będzie raportować odrębnie wyniki operacyjne segmentu B2B.

W nowym ujęciu Grupa Polsat Plus świadczy łącznie ponad 20 mln usług, a ponad 2,4 mln jej klientów korzysta z pakietu usług.  Większość z nich – około 16,3 mln –  przypada na klientów indywidualnych. Na firmy zostaje więc około 3,7 mln usług.

Wkrótce nowa strategia 

Wiele osób zastanawia się, na co Polsat Plus przeznaczy pieniądze za maszty. Na to pytanie odpowiedzieć ma nowa strategia grupy.

– Zainicjowanie strategicznego partnerstwa z Cellnex Telecom umożliwia nam kontynuowanie inwestycji w technologię 5G, jak również finalizację projektów akwizycyjnych. W lipcu br. staliśmy się wyłącznym właścicielem Netii oraz szybko rozwijającego się operatora MVNO Premium Mobile. Jednocześnie mogliśmy rozpocząć prace nad opracowaniem strategii dalszego rozwoju Grupy Polsat Plus, o szczegółach której będziemy chcieli poinformować w nadchodzących tygodniach – mówi Maciej Stec, wiceprezes.

Grupa Polsat Plus to także telewizja. Ocenia, że kanały Telewizji Polsat osiągają wyniki są zgodne z długoterminową strategią. Przychody Telewizji Polsat z reklamy TV i sponsoringu rosły szybciej niż cały rynek reklamy TV. Dzięki temu zwiększyła udział w rynku do blisko 29 proc.

– Bardzo dobrze oceniamy wyniki rozpoczętego czwartego kwartału i podtrzymujemy prognozy dotyczące dwucyfrowej dynamiki rynku reklamy TV w całym roku – mówi Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat. – To już piąty kwartał działalności Interii w naszej Grupie. Zrealizowaliśmy zapowiadane synergie, Interia rozwija się, istotnym jej wzmocnieniem jest kontent Telewizji Polsat, przez co jej wyniki rosną. Liczba realnych użytkowników portali naszej Grupy zwiększyła się do blisko 20 mln, a średniomiesięczna liczba odsłon wynosi 2 mld – podkreśla.

Najważniejsze dane operacyjne za III kwartał 2021 roku dla segmentu usług B2C i B2B:

Najważniejsze dane operacyjne za III kwartał 2021 dla segmentu mediowego:

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią