Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Właściciele SkyCash szukają 4,2 mln zł

Autor: , dodany 17 lutego 2021r.

7,5 proc. spółki są gotowi sprzedać nowym inwestorom właściciele SkyCash Poland, która prowadzi aplikację do płatności za różnego rodzaju usługi. Za taki pakiet chcieliby do 4,2 mln zł.

Masz w smartfonie aplikację SkyCash i ostatnio pisze ona do Ciebie z propozycją inwestycyjną. Wiedz, że pieniądze zebrane z tzw. crowdfundingu firma  SkyCash chce przeznaczyć na trzy cele. I koniecznie przeczytaj dokument, który ma na stronie internetowej. Tam sprawdzisz, jakie miała wyniki i co oznacza dla niej pandemia koronawirusa. Łatwo się domyślić, że gdy mniej się przemieszczamy, SkyCash też zarabia mniej.

Więcej usług z portmonetki

Pieniądze od inwestorów internetowa portmonetka chce wydać w części na nową odsłonę aplikacji (0,95 mln zł), odpowiadającą na głos i gesty. Pamięta też o technologiach inteligentnych miast (e-kasowniki, e-bilety, technologie wideo (0,65 mln zł). Ale najwięcej – 2,6 mln zł – zamierza wydać na powiększenia portfela usług.

Czytaj także: Rośnie sprzedaż smartfonów z 5G w Plusie

Firma nie podała wyników za 2020 r. w dokumencie, który stanowi podstawę oferty. W 2019 r. miała około 9 mln zł przychodu i około 0,3 mln zł zysku netto.

Ryzyko w pandemii

SkyCash Poland przeprowadzał jedną emisję akcji już w 2020 r. Przyznaje, że pandemia to ryzyko dla biznesu firmy, jednak nie przewiduje, aby jej istnienie było zagrożone. Za to realizacja planów  już tak. „Ze względu na rozwój pandemii koronawirusa na świecie i w Polsce osiągnięcie przyjętych założeń budżetowych  na 2020 rok może być zagrożona” – podano.  Jakie to założenia nie wyjaśniono.

Akcje Sky Cash Poland mają w większości fundusze zarządzane przez towarzystwo Opera. Poprzez aplikację, którą prowadzi firma i która jest swoistą wirtualną portmonetką, można kupować bilety komunikacji miejskiej, do kina, płacić za parking i wiele innych usług.

Cena jednej akcji to 2,5 zł. Dla użytkowników jest niższa.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią