Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Widzieliśmy zegarki Samsunga z Wear OS

Autor: , dodany 11 sierpnia 2021r.

Najciekawszym wydarzeniem podczas Galaxy Unpacked było zaprezentowanie smartwatchy z systemem Googla.

O tym, że Samsung zrezygnował ze swojego systemu Tizen i najnowsze zegarki będą pracować na Wear OS, wiadomo było od jakiegoś czasu. Pokazane dziennikarzom urządzenia zachowały wszystkie autorskie rozwiązania Samsunga z bardzo rozbudowanymi systemami monitorowania zdrowia. Ale do tego doszły przede wszystkim długo wyczekiwane płatności GooglePay, gdyż Samsung Pay nie był w Polsce obsługiwany. Na urządzeniach będzie można również korzystać z map Google, pobierać aplikacje ze Sklepu Play czy używać Youtube Music.

Największą niewiadomą jest czas pracy na jednym ładowaniu. Wiadomo bowiem, że w przypadku zegarków pracujących na systemie Google’a nie jest z tym najlepiej. Samsung podczas prezentacji nie chwalił się osiąganymi wynikami, na jednym ze slajdów dało się natomiast zauważyć drobny dopisek mówiący o tym, że zegarek będzie pracować do 40h bez włączonego AoD. To powinno dawać około dwóch dni, co może być sporym zawodem dla użytkowników nieprzyzwyczajonych do częstego ładowania. Jednak w zamian dostaną oni o wiele większą funkcjonalność urządzeń.

Samsung zaprezentował dwa modele.

Pierwszy to Watch4 Classic w dwóch rozmiarach 46 i 42. Zegarki będą kosztować odpowiednio 1799 zł i 1649 zł w wersjach podstawowych oraz 1999 zł i 1849 zł w wersjach LTE. Ich wyróżnikiem będzie uwielbiany przez użytkowników obrotowy pierścień.

Drugi to Watch4 w rozmiarach 44 i 40. Ceny to 1299 zł i 1169 zł w wersjach podstawowych oraz 1519 zł i 1399 zł w wersjach LTE.

Niestety, zegarki które mogliśmy zobaczyć były jeszcze wersjami przedprodukcyjnymi. Trudno więc na ich podstawie i po kilku minutach zabawy napisać o nich coś konkretnego. Może poza tym, że są bardzo ładne, pierścień jest świetnym rozwiązaniem, a system działał responsywnie. Więcej będziemy mogli napisać, gdy otrzymamy testowe egzemplarze.

Czytaj także: Tak będą wyglądały zegarki Samsunga z systemem Google.  

Mirosław Mazanec

Napisz do autora: kontakt@ideatechnologie.com

Podziel się opinią