29 lipca: Huawei oficjalnie zaprezentuje swój flagowy smartfon, P50!

Wideorejestrator Mio dla motocyklistów

Autor: , dodany 24 marca 2021r.

Mio MiVue M760D czyli wideorejestrator dla motocyklistów

Pierwszy dzień wiosny za nami! Temperatury zbliżają się do tych przyjaznych wyprawom motocyklowym. Firma Mio zaprezentowała nowe urządzenie dedykowane właśnie kierowcom pojazdów dwukołowych. Jak podają statystyki KPMG i ZPM w 2020 roku Polacy zarejestrowali o 14,2% więcej jednośladów niż rok wcześniej.
Wciąż sporą grupę kierowców motocykli stanowią Ci, którzy swoją trasę zapisują za pomocą kamer sportowych. Rozwiązanie to jest niekorzystne z kilku powodów. Po pierwsze, każdy dodatkowy przedmiot ograniczający, czy chociażby zmieniający nieco punkt ciężkości głowy negatywnie wpływa na prowadzenie pojazdu w warunkach niestandardowych. Po drugie, o ile nie ma zastrzeżeń do jakości obrazu z takich kamer, to czas ich pracy jest po prostu za krótki. Miłośnicy wielogodzinnych wypraw muszą robić sobie częste przerwy, aby naładować akumulatroki. Po trzecie, obraz rejestrowany jest tylko z przed motocykla.

Mio MiVue M760D ma zapewnić zapis jazdy zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Montowany jest na motocyklu i korzysta z baterii własnej jednośladu.

Zgodnie z danymi producenta, w wideorejestratorze zastosowano optykę szklaną z przysłoną F1.6 i matrycą Sony STARVIS CMOS. Zapewnić to ma stabilność i płynność nagrania. Rzeczywisty kąt widzenia to 130 stopni.

Producent zadbał o to, by model mógł nagrywać dobrej jakości filmy w warunkach przy niedostatecznej ilości oświetlenia. Technologia nagrań nocnych Mio™ Night Vision Pro umożliwia nagrania podczas szarówki, w nocy czy w tunelu. Mimo, że Mio MiVue M760D nagrywa w rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 kl/sek w zarejestrowany obraz zajmuje niewiele miejsca na karcie pamięci. Dzieję się tak za sprawą technologii H.264. Wideorejestrator na motocykl Mio MiVue M760D posiada GPS, który zapisze datę, godzinę i dokładną lokalizację rejestracji, co pozwoli użyć go jako wiarygodnego dowodu w sprawie wypadku, albo ulokowania wspomnień z podróży w czasie.

Pokaż swoją trasę

Kamera Mio MiVue M760D posiada wbudowany moduł WIFI, który pozwala synchronizować ją ze smartfonem. Producent udostępnia dedykowaną aplikacje MiVue Pro za pomocą, której użytkownicy mają możliwość ściągnąć filmy, dzielić się nimi ze znajomymi lub prowadzić transmisję na żywo z pokonywanej przez siebie trasy.

Sprzęt jest odporny na warunki atmosferyczne. Jest wodoszczelny, a kamery są przystosowane do pracy w temperaturach od -10 do 60 stopni Celsjusza. Urządzenie w komplecie zawiera kartę pamięci o pojemności 32 GB.

Ceny wideorejestratora wynoszą od 1399 złotych.

 

Marta Rzeźnicka

Napisz do autora: marta.rzeznicka@o2.pl

Podziel się opinią