Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Vectra pierwszym polskim dystrybutorem Viaplay

Autor: , dodany 21 lipca 2021r.

NENT Group zawarła pierwszą umowę dystrybucji platformy streamingowej Viaplay. Partnerem Szwedów została telewizja kablowa Vectra. Będą kolejne umowy.

Wielkimi krokami zbliża się debiut platformy internetowej Viaplay w Polsce. Serwis ma ruszyć 3 sierpnia i do tego czasu jego właściciel – szwedzka grupa Nordic Entertainment Group (NENT Group) – zapewne nie raz jeszcze nas zaskoczy.

Dziś rano poinformował, że zawarł pierwszą umowę dystrybucyjną  w Polsce. Partnerem NENT została telewizja kablowa Vectra. Jak wyjaśniają Szwedzi, to „największy operator telewizji kablowej w Polsce”. Jak podano w komunikacie, kablówka obsługiwać ma obecnie 1,7 mln klientów.  Nie wspomniano w nim przy tym o Multimedia Polska, a to właśnie łącznej liczby klientów kablówek dotyczy ta liczba.

Czytaj także: Od 2022 roku mecze Premier League tylko u nich

Od 3 sierpnia tego roku klienci Vectry będą mieli możliwość dodania subskrypcji serwisu streamingowego Viaplay do swoich pakietów obejmujących dostęp do telewizji, szerokopasmowego internetu lub telefonii komórkowej. Aplikacja Viaplay będzie także dostępna na TV Smart 4K Box – dekoderach z Android TV oferowanych przez Vectrę.

Regularna cena za dostęp do Viaplay w Vectrze kosztować ma 34 zł miesięcznie. To tyle samo co dostęp z poziomu przeglądarki internetowej, czy aplikacji na smart TV w samym NENT.  Kablówka zapowiada jednak promocje.

Czytaj także: Play z wiosenną ofensywą ofertową kusi Netflixem i megapaczką internetu.

– Wkrótce będziemy także mogli ogłosić nasze kolejne partnerstwa w Polsce – zapowiada Kim Poder, członek zarządu NENT Group odpowiedzialny za marketing.

Według danych NENT, obecnie 25 proc. spośród 13,8 mln gospodarstw domowych w Polsce posiada subskrypcję streamingu treści, ze średnią na poziomie 1,5 subskrypcji na gospodarstwo. Firma zakłada, że w najbliższych latach obie wspomniane wartości znacząco wzrosną.

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią