Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Światłowód od sieci Plus szerzej dostępny. Ceny rynkowe

Autor: , dodany 15 marca 2021r.

Polkomtel, operator sieci Plus, ma światłowodowy internet już na sieciach czterech operatorów. Do Netii i Orange dołączyły Inea i Nexera. 

Polkomtel, operator komórkowej sieci Plus z grupy Cyfrowy Polsat do tej pory mógł sprzedawać  internet światłowodowy korzystając z łączy Netii i Orange Polska. Od 15 marca zaczyna podłączać klientów do infrastruktury grupy Inea  i Nexery – firmy założoną przez Nokię i fundusz Infracapital.

Światłowód za unijne pieniądze 

Obie firmy budują sieci światłowodowe dzięki dotacjom z programu operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Sieci te są otwarte dla wszystkich operatorów. Z tej możliwości właśnie skorzystał Plus, ale może użytkować także sieć Inei zbudowaną z jej własne pieniądze.

Czytaj także: Energetyczna grupa zaczyna konkurować z telekomami

W efekcie,  z poszerzonego zasięgu terytorialnego oferty Plus Światłowód będą mogli korzystać mieszkańcy kolejnych województw. Są to:

Ceny światłowodu w Plusie   

Polkomtel nie szaleje przesadnie z walką cenową o abonentów. Plus Światłowód z prędkością do 300 Mb/s to koszt 85 zł miesięcznie (po rabacie za e-fakturę). Chyba że ktoś ma inną usługę od spółek Cyfrowego Polsatu i obejmuje go program rabatowy smartDOM – wówczas cena spada o 10 zł do 75 zł miesięcznie. Za łącze do 600 Mb/s trzeba zapłacić 95 zł (lub 85 zł), a za prędkość 1 gigabita na sekundę 105 zł (lub 95 zł). Do tych cen trzeba jeszcze doliczyć opłatę aktywacyjną w wysokości 59 zł.

Czytaj także: Uczniowie bez internetu AD 2020. Najnowsze badanie 

Dla porównania, standardowa oferta Orange na światłowód do 300 Mb/s to koszt 70 zł (59,98 zł po rabatach za e-fakturę i zgody marketingowe). W wypadku domków jednorodzinnych trzeba doliczyć około 15 zł. Wychodzi więc cena identyczna jak w Plusie.

W pakiecie z telewizją (IPTV) Plus Światłowód do 300 Mb/s to koszt od 95 zł (lub 85 zł dla objętych programem smartDOM). Polkomtel promuje sprzedaż pakietów światłowodu z IPTV zwolnieniem z opłaty abonamentowej przez jeden miesiąc i dodając kart SIM z mobilnym internetem (5 GB).

Paczka usług: światłowód, IPTV i abonament komórkowy to koszt od 115 zł miesięcznie.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią