Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Start platformy Ewy Chodakowskiej z problemami. Ale i smart TV

Autor: , dodany 16 lutego 2021r.

Ewa Chodakowska i Eleftherios Kavoukis zaskoczyli użytkowników BeActive TV. Choć postawili na modernizację serwisu i nowe aplikacje, w tym te na smart TV, zebrali cięgi w mediach społecznościowych.

Ewa Chodakowska i Eleftherios Kavoukis, właściciele firmy BeBio, postanowili wykorzystać tłusty czwartek i uruchomić w tym czasie nową wersję aplikacji z treningami Chodakowskiej i jej współpracowników. Nie wszystko poszło… zgrabnie.

Czwartkowa przerwa

W czwartek 11 lutego wielu z nas stało w kolejkach po tradycyjne pączki i faworki, a Ewa Chodakowska fotografowała się z „6-pakiem” z pączków na brzuchu. Miała przerwę. Dzień wcześniej na fanpage’u Beactive TV na Facebooku (FB), internetowej platformy treningowej, prowadzonej przez BeBio zapowiedziano jednodniową przerwę w działaniu platformy, z której korzystać mogą dziesiątki tysięcy osób w kraju (2 mln obserwuje Chodakowską na FB, a kilkadziesiąt tysięcy pobrało aplikację na urządzenie mobilne, działającą do tej pory).

W czwartek powtórzono wiadomość. „Już niebawem zobaczycie nasz serwis w nowej, ładniejszej, bardziej funkcjonalnej, czyli po  prostu LEPSZEJ odsłonie. To nie tylko efekt naszych własnych starań, ale również Wasza zasługa! To dzięki Wam BeActiveTV działa i może się rozwijać. Dziękujemy, że jesteście z nami! UWAGA! Uruchomienie serwisu w nowej wersji wymaga wprowadzenia PRZERWY TECHNICZNEJ.  Dlatego dzisiaj PLATFORMA będzie NIEDOSTĘPNA” – zapowiedziano.

Chodakowska na smart TV

Zgodnie z innym komunikatem w nowej odsłonie platforma ma działać na mobilnych urządzeniach zarówno na Androidzie, jak i iOS, poza tym w wersji webowej i – po raz pierwszy – na telewizorach podłączonych do internetu (smart TV) oparte o system Android TV. Jak nam donoszą czytelnicy, biuro obsługi BeActiveTV zapowiada także aplikację na telewizory Samsunga, działające w oparciu o system Tizen. Ma się ona pojawić wkrótce w sklepie Google.

Czytaj także: Honor Watch GS Pro. Test smartwatcha

Problem w tym, że komunikaty o przerwie technicznej najwyraźniej nie dotarły do wszystkich użytkowniczek, a dotychczasowa aplikacja na Androida przestała działać. Przy jej uruchamianiu wyskakiwało okienko z błędem, zalecające ponowne uruchomienie aplikacji. Nie pomagało odinstalowanie i zainstalowanie jej po raz kolejny. Nie było wiadomo co się dzieje i co trzeba zrobić, aby skorzystać z wykupionych usług (najkrótszy – miesięczny – abonament to koszt około 30 zł).

Podmiana aplikacji też z przygodami

W piątek w południe na profilu pojawiła się informacja z zaleceniem, aby skasować starą wersję aplikacji i zainstalować nową. Podano adres, pod jakim można ją znaleźć w sklepach internetowych.

Najwyraźniej zabrakło odpowiedniej kampanii informacyjnej, bo – co było widać także na profilu Chodakowskiej – nadal nie wszyscy wiedzieli o starcie nowej aplikacji i próby zalogowania do poprzedniej wersji nadal miały miejsce. Oczywiście z takim samym efektem: „error”.

Także osoby korzystające z nowej usługi skarżyły się jednak, że mają problemy.

– Po co ruszacie coś co działa, jeżeli nie potraficie zrobić na nowo dobrze? – pisała p. Karolina.

– Zespół BeActiv chciał dobrze ale szkoda, że trzeba było usunąć aplikację która dobrze działała z tą nową same problemy – przytakiwała p. Aleksandra. 

To, że nie wszystko działa tak jak powinno widać po zakładce „Pomoc”. Choć telewizyjna aplikacja właśnie ruszyła nadal widnieje tam informacja: „Wraz z nową wersją aplikacji BeActive TV pojawi się możliwość odtwarzania treningów na ekranie telewizora. Pobierzesz ją z Google Play”.

Użytkowniczki skarżyły się również, że nie mogą znaleźć telewizyjnej wersji aplikacji. Niektóre twierdzą, że już wcześniej działała, ale teraz zniknęła z internetowego sklepu.

Ćwiczenia to biznes

Serwis Beactive TV od strony informatycznej przygotowała poznańska firma Insys Video Technologies – wynika z informacji na stronie trenerów. Wśród jej klientów byli operator kablowy Inea, Netia, Cineman, czy Canal+ Polska.

Czytaj także: Rośnie sprzedaż smartfonów z 5G w Plusie

Ich biznes to nie tylko aplikacje internetowe z treningami. BeBio prowadzi e-sklep z dietami, książkami, płytami DVD, ubraniami i kosmetykami oraz suplementami diety, organizuje wydarzenia promujące sport i zdrowy tryb życia. W 2019 roku zarobiła blisko 5 mln zł.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią