Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Smartfony OPPO z funkcją rozszerzenia pamięci RAM

Autor: , dodany 5 lipca 2021r.

Zależnie od modelu i jego wyjściowej pamięci RAM użytkownicy zyskają od 1 do 5 GB.

Na kolejne urządzenia OPPO w Polsce dociera właśnie najnowsza aktualizacja systemu ColorOS. Poza optymalizacjami i szeregiem mniejszych zmian, wprowadza ona funkcję rozszerzenia pamięci operacyjnej (RAM+) w przypadku zwiększonego zapotrzebowania systemu lub korzystania z najbardziej wymagających aplikacji.

Przykładowo pamięć smartfonów z najnowszej serii OPPO Reno5 można rozszerzyć o 5 GB (z 8 GB), zaś modele Serii A, odpowiednio: A74 5G o 5 GB, A74 oraz A54 5G o 3 GB.

Dzięki nowej funkcji użytkownicy mogą korzystać z wielu wymagających aplikacji i gier na raz bez spadku płynności. Szczególnie w modelach o mniejszej dostępnej pamięci operacyjnej opcja RAM+ zmniejszy ryzyko tzw. „klatkowania”, które może wystąpić, gdy telefon działa pod bardzo dużym obciążeniem. Poprawi także szybkość wczytywania zwłaszcza bardziej wymagających aplikacji i zmniejsza fragmentację pamięci, w efekcie poprawiając wydajność.

Czytaj też: Enco Air – nowe bezprzewodowe słuchawki od OPPO

Zastosowane przez OPPO rozwiązanie pozwala na konfigurowanie dodatkowej pamięci w trzystopniowej skali (w przypadku OPPO Reno5 5G jest to 2, 3 i 5 GB), co możliwe jest dzięki specjalnej dodatkowej zakładce w menu ustawień (Ustawienia – Informacje o telefonie – RAM – Rozszerzenie pamięci RAM).

Funkcja RAM+ będzie docelowo dostępna w telefonach także ze średniej półki oraz w budżetowych modelach.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią