Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Składany Xiaomi Mi Mix Fold – miażdży konkurencję ceną!

Autor: , dodany 30 marca 2021r.

O pierwszym składanym modelu chińskiego koncernu mówiło się od dawna. Znana też jest polityka wejścia firmy do nowych segmentów. Zasada jest jasna: bardzo dobry produkt za niską rynkowo cenę.

Nie inaczej jest w przypadku Xiaomi Mi Mix Folda. Nie dziwi nazwa. Foldy mają i Samsung i Huawei czyli najwięksi globalnie rywale Xiaomi. Nie dziwi fakt, że składany model „wpisany” został do rodziny Mix. Zadziwiająca jest cena aż o 1/3 niższa niż w przypadku konkurencji.

Tak jak oczekiwał rynek Mi Mix Fold ma formę książki, czym bardzo przypomina oba modele Samsunga Galaxy Z Fold.

W czasie prezentacji nie obyło się też bez tradycyjnych porównań do amerykańskiego konkurenta. Xiaomi Mi Mix Fold porównywany był z tabletem Apple, iPad Mini. Okazuje się bowiem, że mimo mniejszych wymiarów,  smartfon ma większą powierzchnie wyświetlacza. Wynosi ona po rozłożeniu 8,01 cala. Przy rozdzielczości 2480×1860 pikseli i jasności 600 nitów  w technologii AMOLED daje bardzo czytelny obraz. Urządzenie rekomendowane jest do odtwarzania filmów i gier przy czy odświeżanie obrazu wynosi 60Hz. W tym aspekcie nie jest to produkt topowy.

Sam zewnętrzny wyświetlacz ma aż 6,52 cala. Proporcje złożonego urządzenia sprawiają, że wygodnie można go obsługiwać jedną ręką. Na powierzchnia ma niewielki otworek na 20 MP aparat do selfie.

Całość pracuje pod kontrolą procesora Qualcomm, Snapdragon 888. Bateria ma pojemność 5020 mAh i wspierana jest przez technologię szybkiego ładowania 67W. Jeśli chodzi o aparaty z tyłu znajdują się 4 obiektywy. Główny 108 megapikseli, oko szerokokątne 13 megapikselowe oraz dwa aparaty po 8 megapikseli z teleobiektywami. Niespodzianką jest płynna soczewka, która zapewnić wykonywanie zdjęć makro oraz duże przybliżenia.

Dla miłośników dobrej muzyki i wyrazistych soundtracków dobrą wiadomością będą głośniki. Technologia stereo od Harman/Kardon w ulokowanych czterech głośnikach ma dawać ponadprzeciętne wrażenia dźwiękowe.

To czego nie ma to aparat do selfie. Xiaomi świadomie zrezygnowało z tej funkcjonalności na jednej ze stron urządzenia. Ma to zapewnić niezłamany niczym obraz w czasie oglądania, gier czy czytania. Wygląda też na to, że producent kieruje swój produkt do nieco innej grupy odbiorców. Nie bez kozery w trakcie prezentacji pokazywane były giełdowe wykresy, zamiast Tik-Tokowych wygłupów.

Taka dywersyfikacja odbiorców może przynieść wymierne efekty. Szczególnie, że wraz z Foldem zaprezentowane zostały nowe, wysokoplasowane komputery przenośne. Ich odbiorcami z powodzeniem mogą być biznesmeni czy pracownicy biurowi.

Rekomendowana cena Xiaomi Mi Mix Fold to 9999 juanów chińskich za wersję 12 GB pamięci operacyjnej i 256GB pamięci danych. Odpowiada to, przy bieżących kursach walut, 1522 dolarom czyli około 6040 złotym. Za model z dwukrotnie większą pamięcią danych trzeba zapłacić o tysiąc juanów więcej czyli około 7855 złotych. Docelowe ceny polskie oraz data premiery nie są znane.

 

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią