Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Samsung Bespoke Home 2021 czyli domowe cyfrowe doświadczenia

Autor: , dodany 11 maja 2021r.

Innowacje, które podążają za potrzebami i głosem klientów.

Globalny producent po raz pierwszy zaprezentował nową konwencję swoich produktów kategorii AGD. W ramach projektu „Bespoke Home” przedstawiono nowe portfolio urządzeń oraz usługi z zakresu internetu rzeczy. Samsung odpowiada tym samym na potrzeby klientów na całym świecie, którzy w obliczu pandemii spędzają zdecydowanie więcej czasu w domach.

Bespoke czyli spersonalizowane technologia i nowatorskie wzornictwo

Travis Miller z Samsung Global, zaznaczył, że rok 2020 był czasem wielu zmian. Dotyczą one tak w zachowań ludzi, jak i w ich przestrzeni domowej. „W Samsungu zwróciliśmy uwagę na dwa podstawowe aspekty: wielofunkcyjność i higiena codziennego życia”- powiedział Miller.

Z jednej strony pojawiło się większe niż do tej pory zainteresowanie ochroną środowiska. W odpowiedzi na nie firma zaprezentowała między innymi inteligentny kran oczyszczający wodę czy oczyszczacze powietrza i jonizatory.

Z drugiej strony, każdy z klientów chciałby czuć się wyjątkowo w swojej domowej przestrzeni. Dlatego rozwiązania Samsunga mają być „szyte na miarę” estetycznych potrzeb klienta. W związku z tym np. panele przednie lodówek mają być kolorowe i wymienne niezależnie od modelu.

– Ogromnie się cieszymy, że możemy zaoferować kompleksowe rozwiązania dopasowane do nowego stylu życia, pozwalające użytkownikom zaspokoić niedostrzegane wcześniej potrzeby – mówi Olaf Krynicki, Rzecznik Prasowy Samsung Electronics Polska. – Naszą misją jest projektowanie urządzeń charakteryzujących się doskonałym wzornictwem, elastycznością i dostosowanych do zmieniających się realiów.

Inteligentna kuchnia = ekskluzywny komfort

Nowe rozwiązania różnią się pomiędzy poszczególnymi rynkami. Wersje frontów lodówek dedykowane Amerykanom są komiksowe, podczas gdy do Polski trafią grafiki francuskiego projektanta.

W Europie dostępne będą lodówki dwudrzwiowe z dolnym zamrażalnikiem, jednodrzwiowe urządzenia chłodząco-mrożące oraz chłodziarki typu SLIM. Zaproponowany system modułowy umożliwia dopasowywanie urządzeń i dowolne ich łączenie. Samsung Bespoke na Starym Kontynencie zaoferuje 20 opcji kolorystycznych do wyboru.

Odkurzanie na miarę XXI wieku

Do portfolio producenta dołączyły miedzy innymi nowe odkurzacze.

Odświeżona wersja Samsung Jet, w zestawie z Clean Stadion i stacją ładowania, pojawi się w sklepach w sierpniu. Rozwiązanie jest wersją odkurzacza samoczyszczącego się. Po zakończeniu pracy wystarczy zadokować, a ono samoistnie się opróżni i rozpocznie ładowanie. Do wyboru klienta będzie jeden z trzech kolorów.

Druga opcja pomocna w sprzątaniu to Jet Bot AI+ czuli inteligentny odkurzacz samojezdny. Wykorzystuje on trójwymiarową technologię rozpoznawania obiektów oraz wyznaczania ścieżki czyszczenia. Zintegrowany z aplikacja SmartThings, ma być częścią zdalnie zarządzanego gospodarstwa domowego. W sklepach należy go oczekiwać w drugim półroczu bieżącego roku.

Czystsze powietrze w przyjaznym domu

Samsung zaprezentował także urządzenia mające zadbać o jakość powietrza, którym oddychamy w domach oraz o higienę skrzętnie pochowanych w szafie ubrań. Oczyszczacz powietrza BESPOKE wyposażony w cichy system Wind-Free™. Za pomocą laserów wykrywa on w powietrzu cząsteczki, a samo powietrze zasysa z pięciu stron równocześnie. System filtracji gwarantuje wyłapanie 99,97% cząsteczek, alergenów i zanieczyszczeń. Z kolei BESPOKE AirDresser – tak samo jak standardowy AirDresser firmy Samsung – oferuje rozwiązania z zakresu dbania o odzież. Ma od za zadanie dezynfekować i odświeżać ubrania. Analogiczne rozwiązanie dedykowane jest obuwiu. Technologia oparta na promieniach UV ma nieinwazyjnie usuwać zanieczyszczenia i zarazki, bez szkody dla materiałów.

SmartThings aplikacja, która ułatwia życie

Zastosowanie sztucznej inteligencji i automatyzacji w rozwiązaniach Bespoke Home obejmuje również rozwiązania Smart Home. Samsung korzysta ze SmartThings, aby oferować użytkownikom system zarządzania domem. Pozwala on zaoszczędzić czas i podnieść efektywność domowych obowiązków. To szczególnie ważne dziś, kiedy tak wiele aspektów naszego życia przeniosło się do domu. Poniżej lista zaprezentowanych rozwiązań, z których większość już niebawem pojawi się w Polsce.

SmartThings Cooking – synchronizuje się ze sprzętami kuchennymi BESPOKE poprzez Wi-Fi, by oferować plany posiłków uwzględniające preferencje użytkownika, przy wykorzystaniu posiadanych w domu składników. Usługa jest już dostępna w Ameryce Północnej, a od kwietnia mogą z niej korzystać także klienci w wybranych krajach w Europie.

Rozwiązanie SmartThings Pet używa Wi-Fi do synchronizacji ze sprzętami takimi jak oczyszczacz powietrza BESPOKE Cube Air czy odkurzacz Jet Bot AI+, by umożliwić użytkownikom monitorowanie przebywających w domu zwierząt. Usługa będzie dostępna w USA i w wybranych krajach w Europie jeszcze w tym roku.

SmartThings Clothing Care synchronizuje się z BESPOKE AirDresser i inteligentnymi pralkami poprzez Wi-Fi w celu zwiększenia efektywności prania. Usługa rekomenduje cykle i ustawienia zapewniając optymalną dbałość o odzież, dzięki czemu użytkownik nie musi się już zastanawiać, jaki wybrać program. Umożliwia ponadto automatyczne zamówienie kończącego się detergentu. Usługa jest już dostępna zarówno w USA, jak i w wybranych krajach w Europie.

 

 

Marta Rzeźnicka

Napisz do autora: marta.rzeznicka@o2.pl

Podziel się opinią