Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Salony operatorów cierpiały przez pandemię

Autor: , dodany 1 kwietnia 2021r.

Grupa OEX, właściciel prawie 360 salonów operatorskich pokazał wyniki za 2020 rok. Właściwie same spadki wyników. 

Grupa OEX ma trzy spółki zależne, które prowadzą sieci salonów operatorskich dla Orange, T-Mobile i Plusa. Właśnie pokazała sprawozdanie finansowe za 2020 rok, a w nim tabele z wynikami tej części działalności.

Widać w nich jak na dłoni, że w 2020 roku, roku pandemii, mniej korzystaliśmy z usług salonów. Jeden z powodów to ich zamknięcie w czasie pierwszego lock downu, czyli w I półroczu ub.r.

Czytaj także: Będą reklamy w urządzeniach Huawei

Najbardziej spadła liczba doładowań telefonów, które robiliśmy za ich pośrednictwem. To akurat nie musi być jednak efekt pandemii. Doładowania można robić na różne sposoby. Na przykład z poziomu konta bankowości mobilnej, czy aplikacji płatniczych, typu Sky Cash.

Źródło: OEX

Salony operatorów w OEX prowadzą spółki: Tell (dla Orange), PTI (dla Plusa) i Europhone (dla T-Mobile). W ubiegłym roku   grupa kupiła 27 sklepów T-Mobile od spółki Mobile Mix.

W efekcie na koniec grudnia prowadziła 359 salonów, o 20 więcej niż rok wcześniej.

Źródło: OEX

„Segment zarządzania sieciami punktów sprzedaży detalicznej osiągnął w 2020 roku przychody od klientów  zewnętrznych na poziomie 176,4 mln zł, co stanowi spadek o 7,4 proc. w porównaniu do 2019 roku. Główną przyczyną  spadku było zamknięcie sklepów w galeriach handlowych oraz znaczące zmniejszenie sprzedaży w sklepach, które pozostały otwarte w okresie pierwszych dwóch kwartałów 2020r. W czwartym kwartale 2020r. przychody segmentu  wyniosły 51,22 mln zł i były niższe o 4,1 proc. od osiągniętych w czwartym kwartale 2019 roku” – przyznaje OEX.
Czytaj także:Ericsson: pokoleniowa luka technologiczna przestała się zmniejszać 

Podobne tendencje co w salonach prowadzonych przez spółki OEX widać także w drugiej dużej grupie dilerskiej – Eurotelu. 

Marta Rzeźnicka

Napisz do autora: marta.rzeznicka@o2.pl

Podziel się opinią