Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Rynek smartfonów w Polsce mocno w górę

Autor: , dodany 31 maja 2021r.

O prawie jedną trzecią więcej telefonów z dotykowym wyświetlaczem niż rok temu trafiło do sklepów w Polsce przez pierwsze trzy miesiące 2021 roku – mówią dane firmy analitycznej IDC. 

Firma analityczna IDC podsumowała dane z rynku smartfonów za pierwsze trzy miesiące 2021 r. Wynika z nich, że w tym czasie producenci dostarczyli do sklepów w Polsce 2,6 mln urządzeń, czyli o 29,5 proc. więcej niż przed rokiem.

Xiaomi, Samsung, Apple – tak wygląda podium 

Liczbowe zestawienie wrzucił na Twittera Marek Kujda, analityk IDC w Polsce.

Pierwsze miejsce należeć miało w tym czasie do chińskiej firmy Xiaomi. Drugie – do południowokoreańskiego Samsunga, a trzecie do amerykańskiego Apple.  Nie można przy tym wykluczyć, że za chwilę usłyszymy ze strony Samsunga, że pod względem sprzedaży do klientów końcowych  (tzw. dane o sell-out) to on jest niezmiennie numerem jeden.

Czytaj także: Smartfony w Polsce: wieczne spory o koszulkę lidera

Mocny spadek Huawei

Dopiero na szóstym miejscu znalazł się jeszcze niedawno zalewający Europę swoimi urządzeniami chiński koncern Huawei.  Rok temu, gdy pod wpływem pandemii (choć nie tylko) i zatorów handlowych z Azją dostawcy skurczyły się, Huawei był – według IDC – numerem dwa zarówno pod względem liczby, jak i wartości tych urządzeń w Polsce.

 

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią