Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Zmiany u Solorza: znikną Cyfrowy Polsat i Ipla

Autor: , dodany 29 lipca 2021r.

Rozpoczął się rebranding marek grupy Polsat. Znikną Cyfrowy Polsat i Ipla. Pojawi się Polsat Box i Polsat Box Go.

Grupa Cyfrowy Polsat najpierw zapowiedziała, że jej najbardziej znane marki: Plus i Polsat zmienią logotypy. Teraz podała więcej szczegółów planowanego rebrandingu.

Kryterium: spójność

„Wszystkie logotypy głównych marek będą spójne, tak aby klienci i widzowie wiedzieli, że są to marki z Grupy Polsat Plus. To co łączy wszystkie marki, to możliwość wyboru przez każdego klienta i widza w dowolny sposób, w wybranym przez siebie czasie i miejscu, indywidualnie dobranych usług, produktów i treści w atrakcyjnej cenie. W obszarze wizualnym i komunikacyjnym następuje harmonizacja strategiczna marek. Zmiany będą wprowadzane przez najbliższych kilka tygodni, tak aby klienci i widzowie mogli się z nimi spokojnie zapoznać”. Tak grupa założona przez Zygmunta Solorza tłumaczy cele postawione przed rebrandingiem.

Czytaj także: Właściciel Polsatu i Plusa myśli o energii atomowej z Rosji

Wiadomo już, że:

Dlaczego zniknie Ipla – firma dokładnie nie wyjaśnia. Najwyraźniej nie pasowała do nowej koncepcji. „W obszarze wizualnym i komunikacyjnym następuje harmonizacja strategiczna marek – logotypy pochodzą z tej samej rodziny i są do siebie podobne. Wspólne i spójne są hasło i charakterystyczne motywy graficzne, wykorzystywane przez każdą markę” – podano.

„Wybierz swoje wszystko” 

Rebrandingowi towarzyszy hasło „Wybierz swoje wszystko”. – W nowym haśle łączącym nasze firmy i marki: Wybierz swoje wszystko, najważniejsze jest słowo „swoje” – pokazujące, że możesz wybrać dokładnie to, co najbardziej Ci odpowiada i jest dla Ciebie najlepsze. Nasz przekaz w kampanii reklamowej do każdego mieszkańca Polski to: Ty rządzisz – nie jakaś firma czy marka, ale Ty – każdy indywidualnie podejmuje swoje własne decyzje. Rządzisz, bo konfigurujesz jak chcesz, wybierasz to, co lubisz, swobodnie łączysz, włączasz i wyłączasz, ustawiasz, zmieniasz, modyfikujesz. Bo masz coś najlepszego, najlepiej wybrałeś i decydujesz – Wybierasz swoje wszystko wyjaśnia Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

Czytaj także: Światłowód od sieci Plus szerzej dostępny. Ceny rynkowe

„Polsat Box powstaje, gdyż dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb i zwyczajów naszych klientów i widzów. Wiemy, że chcą mieć wybór i możliwość dostępu do swoich kanałów tv, filmów, seriali, wydarzeń sportowych, kiedy, jak, gdzie i w jaki sposób chcą – na telewizorze poprzez antenę satelitarną czy coraz częściej przez internet. I wszystko to gromadzi w sobie marka Polsat Box, dzięki której każdy w dowolnym momencie może wybrać to, co mu się podoba, w sposób, jaki mu odpowiada i w atrakcyjnej cenie” – mówi Maciej Stec, wiceprezes ds. strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

Dla kogo Polsat Box Go?  

„Abonenci Polsat Box będą mieli bezpłatny dostęp do treści w Polsat Box Go w ramach posiadanej oferty i pakietów telewizyjnych. Dotychczasowi posiadacze płatnych pakietów w Ipli i CP GO będą je mieli nadal dostępne w ramach Polsat Box Go. Dostęp do oferty kilku prostych pakietów będzie mógł wykupić każdy chętny, nawet niebędący abonentem Polsat Box” – podano.

Cały proces zmiany marek i logotypów ma potrwać kilka najbliższych tygodni. To co pozostaje niezmienne to nazwy firm, do których należą marki. Podmiotem świadczącym usługi Polsat Box i Polsat Box Go, które zastępują marki Cyfrowy Polsat, Ipla i CP GO, będzie nadal ta sama firma – Cyfrowy Polsat. Plus to marka firny Polkomtel, a Polsat i Polsat Go to marki firmy Telewizja Polsat.

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią