Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Premiera nowej serii smartfonów OPPO Reno5

Autor: , dodany 22 marca 2021r.

OPPO wprowadza na polski rynek najnowszą serię smartfonów Reno5, w ramach której dostępne będą trzy modele – Reno5 5G, Reno5 Lite i Reno5 Z.

Wybrane modele OPPO Reno5 będą dostępne w Polsce już od 23 marca 2021 r. Ponadto marka OPPO ogłosiła partnerstwo z Festiwalem Nowe Horyzonty.

Sfilmuj swoją historię z aparatem wspieranym przez sztuczną inteligencję

OPPO Reno5 5G został wyposażony w tylny poczwórny aparat 64 MP i przedni aparat 32 MP. Ich działanie wspiera OPPO Full Dimension Fusion (FDF), czyli system obrazowania stworzony z myślą o kadrach portretowych. Opiera się on na działaniu dwóch elementów. Pierwszy z nich, układ ulepszający jakość (Quality Enhancement Engine), pozwala nagrywać wyraźne wideo nawet w utrudnionych warunkach oświetleniowych czy podczas ruchu. Drugi układ, do wykrywania ujęć portretowych (Portrait Perception Engine), zapewnia z kolei naturalny efekt. Połączenie tych dwóch rozwiązań umożliwia uzyskanie wysokiej jakości filmów portretowych, które oddają wszystkie detale obrazu.

Korzystając z systemu FDF, użytkownicy OPPO Reno5 5G mogą wybrać opcję rozjaśniania filmów opartą na SI (AI Highlight Video). To pierwsza taka funkcja na rynku, która automatycznie wykrywa oświetlenie otoczenia w kadrze i odpowiednio poprawia jakość nagrania, stosując algorytmy do tworzenia filmów w trudnych warunkach oświetleniowych. W przypadku niedoświetlonego otoczenia algorytmy do tworzenia filmów w nocy (Ultra Night Video) automatycznie rozświetlą ujęcie. Z kolei jeśli system wykryje podświetlenie tła, algorytmy Live HDR pomogą zredukować prześwietlone obszary. Dzięki tym funkcjom nagrania są lepiej naświetlone i jaśniejsze, szumy zostają zredukowane, a filmowane barwy są wyraźne i naturalne.

Smartfon wyposażono także w funkcje kreatywnego filmowania. Dual-View Video pozwala nagrywać, korzystając jednocześnie z aparatu głównego i selfie. Możliwość filmowania z dwóch perspektyw płynnie łączy utrwalane obiekty lub scenerie z ujęciem autoportretu, umieszczając oba obrazy w jednym kadrze, co może sprawdzić się m.in. w przypadku vlogów, czy generalnie treści do mediów społecznościowych. Rozwiązanie umożliwia połączenie obrazu z obu źródeł na trzy sposoby: poprzez podzielenie ekranu na pół (pionowo i poziomo), umieszczenie na głównym obrazie mniejszego koła, w którym znajduje się np. komentująca film osoba, albo zamieszczenie kwadratu działającego na tej samej zasadzie.

Model Reno5 5G jest wyposażony również w wiele sztandarowych funkcji znanych użytkownikom serii Reno, takich jak jeszcze ulepszona funkcja Ultrastabilizacji Video – czyli technologię stabilizacji obrazu, która pozwala na tworzenie filmów w wysokiej jakości także w ruchu.

Dzięki algorytmowi OPPO Image-clear Engine smartfon OPPO Reno5 5G oferuje zupełnie nowe możliwości w obszarze fotografii. Optymalizacja na poziomie systemu pozwala użytkownikom tworzyć wyraźne ujęcia poruszających się obiektów. Smartfon obsługuje także funkcję Upiększania scenerii AI, zapewniając optymalne ustawienia barw, nasycenia i jasności w 22 różnych typach ujęć, m.in. podczas fotografowania naszych pupili, tekstu, sztucznych ogni, czy wschodów i zachodów słońca. Dodatkowo, dzięki zdjęciom Ultra-clear 108 MP Image, Reno5 5G stworzy niezwykle wyraźne obrazy w świetle dziennym, a funkcja Portretu neonowego umożliwi wykonanie dobrze prezentujących się fotografii nawet po zmroku.

 Moc bez ograniczeń dzięki technologii 65W SuperVOOC 2.0 i łączności 5G

Do modelu OPPO Reno5 5G producent wprowadził autorską technologię szybkiego ładowania 65W SuperVOOC 2.0. Za jej sprawą wystarczy jedynie 35 minut, żeby baterię Reno5 5G naładować od 0 do 100 proc. Z kolei pojemna bateria 4300 mAh  zapewnia działanie przez cały dzień przy nawet najbardziej obciążających zadaniach.

Telefon dysponuje 8 GB RAM i pozwala na przechowanie 128 GB plików i aplikacji. Procesor Qualcomm Snapdragon 765G, stworzony w 7-nanometrowym procesie technologicznym, obsługuje łączność z siecią 5G i gwarantuje szybkość działania oraz oszczędność energii.

Mimo wielu zaawansowanych technologii, które umieszczono w nowym modelu, sylwetka OPPO Reno5 5G pozostaje smukła, a urządzenie pewnie leży w dłoni. Telefon waży 172 gramy i ma 7,9 mm grubości. Dzięki zastosowaniu rozwiązania COF (Chip On Flex) twórcom udało się zmniejszyć dolną krawędź ekranu do zaledwie 3,98 mm, czyli o 28 proc. w porównaniu z modelem Reno4. W rezultacie stworzono wyświetlacz, który zajmuje niemal całą przednią część smartfona, a stosunek wielkości ekranu do całego urządzenia wynosi 91,7 proc. (w modelu Reno4 było to 90,7 proc). Dodatkowo funkcja odblokowania telefonu za pomocą odcisku palca umieszczona jest tuż pod wyświetlaczem, żeby umożliwić łatwy dostęp i zabezpieczyć przechowywane w urządzeniu dane.

W Reno5 5G znajduje się 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FHD+ (2400 x 1080), z częstotliwością odświeżania na poziomie 90 Hz, które gwarantują wysoką jakość obrazu. Smartfon uzyskał certyfikację Netflix HD i Amazon Prime Video HD, co pozwala oglądać filmy w najlepszej jakości. Ponadto ekran generuje niewielką ilość światła niebieskiego i został opracowany z myślą o ochronie wzroku użytkownika nawet podczas długotrwałego korzystania.

ColorOS 11.1 na najnowszym Androidzie 11

Model Reno5 5G wyposażono w najnowszy, jeszcze bardziej intuicyjny system operacyjny ColorOS 11.1 od OPPO, który zachowuje wszystkie najpopularniejsze funkcje Androida 11, gwarantując przy tym możliwości indywidualnego dostosowania interfejsu użytkownika, większą wydajność, płynność działania i ulepszone funkcje prywatności.

Dostosowując smartfon do własnych potrzeb, użytkownicy mogą sami zaprojektować funkcje inteligentnego, zawsze uruchomionego ekranu (Always-On-Display), a także dostosować Tryb Ciemny do warunków otoczenia, zmieniając na przykład natężenie jasności. Inne ciekawe opcje to m.in. Flexdrop, czyli pływające okna ułatwiające wielozadaniowość czy opcja błyskawicznego tłumaczenia Three-Finger Translate – przeciągając 3 palcami po ekranie użytkownik robi screenshot i pojawia m.in. opcja do tłumaczenia tekstu zasilana przez Google Lens. Dzięki funkcji Prywatnego systemu można na smartfonie stworzyć kilka kont z oddzielnym dostępem do aplikacji i danych, aby móc udostępnić urządzenia innym użytkownikom. Wysoki poziom zabezpieczenia treści przechowywanych na OPPO Reno5 5G potwierdzają testy i certyfikacje niezależnych organizacji, w tym ISO, ePrivacy czy TrustArc.

Seria OPPO Reno5

W serii OPPO Reno5 znajdują się także modele Reno5 Lite i Reno5 Z 5G, wyposażone w szeroką gamą funkcji dla twórców wideo.

OPPO Reno5 Lite to następca popularnego modelu Reno4 Lite, a Reno5 Z 5G – oczywiście modelu Reno4 Z 5G. Oba urządzenia wyposażono w poczwórny tylny aparat 48 MP z osobnymi modułami szerokokątnymi, makro i do portretów, z kolei obiektywy przednie to odpowiednio: 32 MP i 16 MP. Oba modele obsługują udoskonalone funkcje nagrywania portretowego, takie jak AI Color Portrait Video czy Portret neonowy, a także filtry koloru, pozwalające na pozostawienie w nagraniu tylko jednej barwy (czerwonej, zielonej lub błękitnej) w celu uzyskania ciekawego efektu artystycznego. W Reno5 Lite oraz w Reno5 Z 5G użytkownicy mogą korzystać również z funkcji filmowania z dwóch aparatów, będącej wyróżnikiem dla serii Reno5. Ekrany to, jak zwykle w OPPO, AMOLED-y o świetnym odwzorowaniu kolorów i bardzo dobrej jasności, gwarantującej komfortową obsługę nawet w pełnym słońcu.

Zarówno w Reno5 Lite, jak i Reno5 Z 5G, zastosowano Szybkie Ładowanie VOOC 4.0 o mocy 30 W i baterię o pojemności 4310 mAh. Dzięki temu wystarczy podładować telefon przez 5 min., żeby dla przykładu przez blisko ponad 2 godziny oglądać filmy w internecie.

Specyfikację uzupełniają pamięci RAM i ROM: odpowiednio 8 + 128 GB. Procesory zastosowane w urządzeniach to wydajne i dobrze zoptymalizowane jednostki: MediaTek Helio P95 w modelu OPPO Reno5 Lite i MediaTek Dimensity 800U 5G w modelu OPPO Reno5 Z 5G.

Dostępność na rynku

Smartfony OPPO Reno5 5G i Reno5 Lite będą dostępne w Polsce od 23 marca 2021 r. w ofercie operatorskiej i w partnerskich sieciach retail.

Model Reno5 5G będzie można kupić w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej i czarnej, w sugerowanej cenie detalicznej 1999 zł, a w ofercie specjalnej obowiązującej od 23.03 do 05.04.2021 r. za 1 zł można dobrać do niego słuchawki OPPO Enco W31.

OPPO Reno5 Lite oferowany jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i fioletowo-niebieskim, w cenie 1599 zł. W specjalnej ofercie na start będzie dostępny z inteligentną opaską OPPO Band za 1 zł. Oferty specjalne obowiązują do wyczerpania zapasów.

Natomiast OPPO Reno5 Z pojawi się w sklepach nieco później, w wersji czarnej i fioletowo-niebieskiej, w cenie 1799 zł.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią