Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Polska firma przewiduje przełom na infolinii. Przez boty

Autor: , dodany 17 lutego 2021r.

InteliWise, firma specjalizująca się w budowie botów pozwalających na automatyczną obsługę klientów, wierzy w dużą zmianę na tym rynku. A jej udziałowiec sprzedał część akcji.  

W  ciągu kilkunastu miesięcy centra telefoniczne (ang. call center) i infolinie  przeżyją przełom – zapowiada InteliWise, polska firma specjalizująca się w automatyzacji takich miejsc, czyli zastępowaniu człowieka przez roboty wyposażone w sztuczną inteligencję (AI). Takie prognozy można znaleźć tutaj.

Przełom ten będzie polegać na masowym wykorzystaniu chatbotów (robotów prowadzących konwersację tekstową) i voicebotów (głosową) do obsługi klientów.

Już teraz – zauważa InteliWise  – coraz częściej używamy komunikatorów takich jak Messenger, by skontaktować się z obsługą danej firmy. Menedżerowie polskiej firmy od botów są przekonani, że w związku z tym, że pracownikom centrów telemarketingu trzeba zapłacić więcej niż zwykle, a technologia rozwija się, to właśnie ona będzie coraz częściej wykorzystywana przez przedsiębiorstwa.

Miniony rok był dla InteliWise rekordowy. Mimo tego nie jest nadal biznesowym gigantem. W 2020 r. miała 4,7 mln zł przychodu i 153 tys. zł zysku netto. Natomiast wzrosty są spore, bo w 2019 r. firma miała 3,8 mln zł przychodu i niecałe 100 tys. zł zysku. Cała jest warta na warszawskiej giełdzie NewConnect około 20 mln zł. Jeszcze rok wcześniej – około 10 mln zł.

Czytaj także: Start platformy Ewy Chodakowskiej z problemami. Ale i smart TV

Wśród udziałowców ma potężną firmę informatyczną – Asseco. Ma ona kilka procent firmy. Mniej niż prezes – Marcin Strzałkowski. Najwięcej zaś posiada firma zarejestrowana na Cyprze – Xanthippe Investments – która może być kojarzona z Markiem Borzestowskim, założycielem portalu Wirtualna Polska.  Inwestor w ostatnim czasie sprzedał trochę akcji InteliWise na giełdzie. Nadal ma jednak około jedną trzecią firmy.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią