Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Play zaczyna zarabiać na reklamie. W wiadomościach

Autor: , dodany 21 lipca 2021r.

Internetowa platforma eObuwie.pl to pierwsza firma w Polsce, która wykupiła kampanię marketingową z wykorzystaniem systemu wiadomości tekstowych – RCS.  

Firma Infobip, specjalizująca się w usługach komunikacyjnych, ogłosiła udane uruchomienie pierwszej kampanii marketingowej RCS w Polsce.  RCS (ang. reach communication services) to nowy system przesyłu wiadomości tekstowych w smartfonach. Czasem nazywany jest SMS 2.0, albo nawet „zabójcą SMSa”. Na ekranie telefonu ma postać czatu. Pierwsza  wdrożyła go sieć komórkowa – Play. To właśnie jej klienci dostali wiadomości z kampanią eObuwie.pl.

Czytaj także: Play i Samsung przeprowadzą testy 4G i 5G

Jak podkreśla internetowa platforma, RCS pozwala markom na interakcję z konsumentami za pomocą urozmaiconego kontentu – obrazów, filmów i linków. To ma zapewnić klientom „lepsze doświadczenie w kontakcie z marką”. Infobip zrealizował pierwszą w Polsce kampanię RCS dla platformy internetowego handlu obuwiem i odzieżą eObuwie.pl. Promowano jej marki przy okazji wiosennych przecen.

Jak podano, kampania wykorzystywała funkcje rich media RCS do wyświetlania najlepszych ofert bezpośrednio w aplikacji do przesyłania wiadomości.
Czyta także:Miliarderzy wyłożą miliard na eobuwie.pl
Infobip liczy na więcej. – RCS jest wygodnym i angażującym kanałem marketingowym zarówno dla marek, jak i konsumentów, a wraz z sukcesem kampanii eobuwie.pl z pewnością podąży za nią więcej marek, tworząc i napędzając nowy ekosystem mobilny w Polsce mówi Magdalena Dudek, zarządzająca Infobip na Polskę.
Czym jest RCS można przeczytać m.in. na portalu wirtualnej sieci Otvarta. Ona także umożliwia korzystanie z RCS po uruchomieniu aplikacji Google’a – Wiadomości.

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią