Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Play: koniec roamingu krajowego w T-Mobile

Autor: , dodany 27 grudnia 2021r.

W nocy z 28 na 29 grudnia ostatni użytkownicy Playa zostaną wylogowani z sieci T-Mobile. Koniec roamingu między tymi operatorami. 

Roaming krajowy długo był ważną sprawą dla użytkowników P4, operatora sieci Play. W pewnym momencie mogli używać zasięgu masztów wszystkich trzech pozostałych operatorów: Plusa, T-Mobile i Orange. Umowa z Plusem skończyła się pierwsza. Teraz kończy się umowa między P4 a T-Mobile Polska. To nie jest zaskoczenie, bo termin wygaśnięcia kontraktu był znany już wcześniej. Może jednak nie wszyscy o tym pamiętają.

Roaming krajowy nie w T-Mobile 

W praktyce to oznacza, że użytkownicy Playa za chwilę nie będą mogli włączy już w telefonach usługi pozwalającej używać masztów T-Mobile tam, gdzie jakość Playa pozostawiała długo wiele do życzenia.

Jak podaje Krzysztof Sylwerski z biura prasowego Play, telekom wyłączy roaming krajowy w T-Mobile w nocy z 28 na 29 grudnia. Osoby korzystające z aplikacji Play24 dostają informację, że telekom wygasza usługi roamingu krajowego z magentowym operatorem.

– W Play intensywnie inwestujemy i rozbudowujemy naszą sieć, która jest obecnie najnowocześniejszą siecią komórkową w Polsce. Swoim zasięgiem obejmujemy już ponad 99,39 proc. populacji Polski (w przypadku technologii 4G LTE). Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom jak najwyższego komfortu korzystania z naszych usług. W związku z tym odpowiednio dostosowujemy nasze podejście do roamingu krajowego. Z końcem bieżącego roku wygasa nasza umowa z firmą T-Mobile Polska. Dlatego w nocy z 28 na 29 grudnia wyłączymy roaming krajowy w tej sieci. Jednocześnie wciąż jako jedyni na rynku udostępniamy naszym klientom zasięg sieci Orange. Dla najlepszego doświadczenia z korzystania z naszych usług zalecamy włączenie automatycznego wyboru sieci w ustawieniach telefonu – napisał Krzysztof Sylwerski z Play w odpowiedzi na pytanie serwisu Telepolis.pl.

Orange zamiast T-Mobile

Użytkownicy Playa nadal będą mogli używać zaś zasięgu sieci Orange. Play podpisał umowę z Orange Polska w tym roku.

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią