Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Play i Samsung przeprowadzą testy 4G i 5G

Autor: , dodany 5 maja 2021r.

Play we współpracy z firmą Samsung testować będzie rozwiązania, które pozwolą uzyskać jeszcze większą przepustowość sieci oraz wydajność stacji bazowych. Testy rozpoczną się w II kwartale bieżącego roku i obejmą także sprawdzenie kompatybilności standardów 2G i 3G z najnowszymi technologiami, które są obecnie dostępne na rynku.

 

Podczas badań laboratoryjnych oraz testów komercyjnych, które zostaną przeprowadzone w Warszawie, firmy wspólnie sprawdzą możliwości oraz wydajność najnowszych rozwiązań sieciowych. W ramach współpracy, Samsung dostarczy swoje najnowsze rozwiązania – stacje bazowe obsługujące technologie 4G i 5G Massive MIMO funkcjonujące w niskim i średnim paśmie.

Oferowane rozwiązanie dzięki obsługiwaniu technologii 4G i 5G przy użyciu jednego urządzenia, umożliwia osiągnięcie większej przepustowości i większej elastyczności w zarządzaniu siecią. Jest to kolejna z inicjatyw podjętych przez operatora w celu rozwijania zaawansowanych technologicznie rozwiązań i wykorzystania potencjału sieci 5G

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią