Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Platforma Viaplay ruszy 3 sierpnia. Podano cenę abonamentu

Autor: , dodany 6 lipca 2021r.

Szwedzi z NENT Group szykują się do startu platformy wideo na żądanie Viaplay w Polsce. Zawalczą o fanów sportu i filmów.

Nordic Entertainment Group (NENT Group) podała w końcu oficjalnie datę premiery platformy wideo na żądanie Viaplay w Polsce. Viaplay ruszy w naszym kraju 3 sierpnia.  Miesięcznie kosztować ma 34 zł – podało biuro prasowe.

NENT wylicza, że po starcie w Polsce platforma będzie działać w dziewięciu krajach.  Pod koniec roku platforma zostanie uruchomiona w Stanach Zjednoczonych, a w I kw. 2022 roku w Holandii. Potem – do 2023 r. – serwis będzie wprowadzony na czterech dodatkowych rynkach.

Czytaj także: Podatek od Netfliksa w 2021 roku: kto go teraz zapłaci?

Oferta Viaplay obejmuje cztery kategorie: transmisje na żywo najważniejszych wydarzeń sportowych, treści Viaplay Originals, filmy oraz seriale, a także programy dla dzieci.

NENT Group kupuje od pewnego czasu prawa do transmisji ważnych widowisk sportowych. Bundesligę może pokazywać do 2029 r. Widzowie będą mieli dostęp m.in. do transmisji spotkań Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA.  Szefem redakcji sportowej Viaplay w Polsce będzie Paweł Wilkowicz.

Na platformie będą też filmy i seriale, w tym oryginalne produkcje grupy. Zapowiada ona, że będzie inwestować w polskie seriale fabularne.

Czytaj także: Canal + w Play w specjalnej ofercie

„Wszystkie filmy oraz seriale na platformie Viaplay, a także większość treści Viaplay Originals, będzie dostępna z napisami w języku polskim lub polskim lektorem, natomiast programy dla dzieci będą oferowały polski dubbing. Najważniejsze wydarzenia sportowe będą pokazywane z udziałem polskich komentatorów oraz z wykorzystaniem stworzonego w Warszawie studia sportowego Viaplay” – obiecują Szwedzi.

Podobnie jak na innych rynkach, na których obecna jest NENT Group, w Polsce dostęp do platformy Viaplay będzie oferowany poprzez bezpośrednią subskrypcję oraz za pośrednictwem partnerów zewnętrznych. Kim będą owi partnerzy na razie nie podano.

 

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią