Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Pierwszy zegarek dziecka. I od razu inteligentny.

Autor: , dodany 30 sierpnia 2021r.

Smartwatche Garett Electronics  dedykowane najmłodszym mają spełniać nieco inne funkcje niż te produkowane dla dorosłych. Czy smartwatch może wspierać opiekę i wychowanie dzieci?? Producent twierdzi, że tak i podaje konkretne przykłady.

Zegarek długo kojarzył się z pierwszą elektroniką, którą „na wyłączność” dostawał młody człowiek. Elementem kultury były klasyczne naręczne zegarki, które dostawali chłopcy na pierwszą komunię. Zmieniły się nieco czasy, punktualność zmieniła swój wymiar, ale kontrola czasu wciąż stanowi podstawę wychowania młodego pokolenia.

Funkcje odmierzania czasu uzupełnione kompasem, budzikiem czy stoperem są już niewystarczające. Wymagania rosną wraz z zastosowaniem coraz nowszych funkcji w innych elektronicznych gadżetach. Smartwatche są odpowiedzią na te wymagania. Klasyczne wymiary, kształty oraz znane funkcje dopełnione mniej powszechnymi opcjami są ciekawą propozycją tak dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Dziecko zawsze na podglądzie

Jedną z zalet smartwatchy dedykowanych dzieciom jest możliwość lokalizowania dziecka za pomocą sygnału GPS. Moduł wbudowany w zegarek łączy się z aplikacją rodzica, dzięki czemu największy „gagatek” nie znika z pola widzenia rodzica. Jest to szczególnie istotne w dobie wyjazdów wakacyjnych, gdy plaża zmienia się w prawdziwą dżunglę. Modele Garett KIDS MORO 4G oraz Garett KIDS SUN 4G na bieżąco weryfikują położenie geograficzne osoby, która ma urządzenie na ręku. Sprawna lokalizacja może pomóc uchronić malucha przed niebezpieczeństwami, a także ukrócić zapędy młodocianych na nieplanowane z rodzicami wyprawy.

Dodatkowo, można określić obszar, w obrębie którego poruszać się może osoba posiadająca inteligentny zegarek. Za sprawą GEOogrodzenia każde wyjście poza wyznaczoną strefę zostanie wykryte, a opiekun poinformowany. Aplikacja nie ogranicza się do jednego miejsca. Możliwe jest zaprogramowanie 3 lokalizacji, które dadzą Maluchowi swobodę przebywania u dziadków czy w placówkach oświaty.***

Kiedy nie wystarcza GPS…

Rodzice, którzy oddają swoje pociechy pod opiekę mogą niekiedy wątpić w szczęśliwie spędzany przez dzieciaki czas. W urządzeniach Garett KIDS MORO 4G oraz Garett KIDS SUN 4G jest możliwość aktywowania w dowolnym momencie zdalnego audio monitoringu. Dzięki temu rodzic może sprawdzić, co dzieje się w otoczeniu dziecka i czy jest bezpieczne.

W urządzeniach wbudowany jest także przycisk alarmowy. „SOS” to element, który bez wątpienia powinien znaleźć się w każdym urządzeniu, przeznaczonym dla najmłodszych. Gdy, będąc poza domem, dziecko potrzebuje wsparcia osoby starszej, wystarczy, że wciśnie przycisk aktywujący alarm, a zegarek automatycznie nawiąże połączenie telefoniczne kolejno ze wskazanymi wcześniej numerami. W Garett KIDS MORO 4G oraz Garett KIDS SUN 4G istnieje możliwość przesłania zdjęcia otoczenia, aby opiekun miał pełen obraz sytuacji, w jakiej znalazła się jego pociecha.

Inteligentny grafik dla malucha

Planowanie i gospodarowanie czasem są dla najmłodszych wielkim problemem. Czas spędzony na zabawie zawsze płynie zbyt szybko, w przeciwieństwie do czasu obowiązków. Wirtualny grafik, z przypomnieniami wizualnymi i audio jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którym nigdy nie wystarcza czasu na obowiązki.

Plan dnia kilkulatka wypełniony jest w dużej mierze zabawą, która dla sprzętów elektronicznych jest ekstremalnym sprawdzianem. Decydując się na zakup zegarka dla malucha, trzeba brać pod uwagę jego wytrzymałość i wodoszczelność. Dzięki normie IP66 lub IP67 kontakt z wodą nie stanowi żadnego zagrożenia dla smartwatcha. Nie można również zapomnieć, iż w okresie dorastania gust szybko się zmienia, dlatego warto wybrać taki model, którego wygląd będzie można modyfikować. Jednym z pomocnych rozwiązań jest z pewnością możliwość wymiany paska w smartwatchu.

Wybór tego najlepszego urządzenia z pewnością nie jest łatwy. Warto poszukać modeli, wyróżniających się nie tylko pod kątem estetycznym, ale także wytrzymałości i posiadanych funkcji, przydatnych zarówno rodzicom jak, i dzieciom.

*** zaprezentowane modele dedykowane są dzieciom w wieku przedszkolnym i okresu wczesnoszkolnego.

Marta Rzeźnicka

Napisz do autora: marta.rzeznicka@o2.pl

Podziel się opinią