Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Pierwsze efekty współpracy OnePlus i Hasselblad

Autor: , dodany 22 września 2021r.

W najnowszej aktualizacji OnePlus wprowadził tryb XPan dla modeli 9 i 9 Pro.

Tryb XPan dla urządzeń mobilnych został zaprojektowany tak, aby powielać wrażenia z używania aparatu XPan Hasselblada. Chodzi o format 35 mm oraz możliwość szybkiego przejścia do pełnej panoramy bez konieczności zmiany kliszy.

Kluczowe funkcje trybu XPan:

Dwie ogniskowe

Dzięki dwóm ogniskowym 30 mm i 45 mm, przypominającym dwa klasyczne obiektywy oryginalnego aparatu Hasselblad XPan, entuzjaści będą mieli możliwość robienia zdjęć panoramicznych z podglądem prosto z wizjera w aplikacji aparatu OnePlus.

Proporcje obrazu 65:24

Zdjęcia robione w trybie XPan mają proporcje 65:24, czyli takie same jak oryginalny aparat Hasselblad XPan. Zamiast domyślnego trybu 12 MP, są przycinane z głównego aparatu 48 MP i ultra szerokokątnego aparatu 50 MP. Rezultatem tego jest obraz o wysokiej rozdzielczości powyżej 20 MP. Obrazy XPan mają rozdzielczość 7552 × 2798 na 30 mm i 7872 × 2916 na 45 mm.

Kolor oparty na czarno-białym filmie

OnePlus współpracował z Hasselbladem nad dwoma profilami symulacji filmu dla trybu XPan: trybem kolorowym oraz czarno-białym. Tryb XPan w serii OnePlus 9 otwiera się w czerni i bieli. Użytkownicy mogą przełączać się między kolorem a czernią i bielą zgodnie ze swoimi preferencjami.

Hołd dla procesu rozwoju kliszy

W trybie XPan, po naciśnięciu migawki, zamrożony obraz zostanie najpierw przedstawiony jako negatyw kliszy rozwijający się w obraz, który zostanie zapisany w telefonie.

Link do aktualizacji: OTA download link 

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią