Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Orange Polska podsumował 2020 rok: 725 tys. klientów światłowodu

Autor: , dodany 18 lutego 2021r.

Orange Polska, jedna z dwóch największych grup telekomunikacyjnych w kraju, podsumował wyniki za 2020 rok i efekty strategii z 2017 roku – Orange.one.  Pokazujemy wybrane dane. 

W 2020 roku Orange Polska miał:

Z kolei jeśli chodzi o liczby pokazujące popularność operatora wśród klientów to w grudniu 2020 r. miał on:

To, że przychody urosły jest miłą niespodzianką, bo menadżerowie uważali że będzie to trudne. Tym bardziej, że telekom odnotował w 2020 roku niższe przychody ze sprzedaży smartfonów. W prognozie na 2021 rok zakładają teraz, że i tym razem grupa uzyska wzrost przychodów i EBITDAal. Ma on być „niski, jednocyfrowy”.

Efekty strategii Orange.one

Orange Polska podsumował realizację kilkuletniej strategii – Orange.One. Jak wygląda jej realizacja w telegraficznym skrócie?

Cele osiągnięte:

Cele nie osiągnięte:

Wyniki do zweryfikowania:

W tym roku ważnym wydarzeniem będzie inwestor dla światłowodowej firmy Orange Polska. Jest z tym jeszcze sporo pracy. Do tej pory telekom przeznaczył na prace nad projektem 5 mln zł.

„Aby przygotować te aktywa do sprzedaży, w 2021 roku konieczne jest dokonanie istotnych, innych niż zwyczajowe zmian organizacyjnych i operacyjnych (takich jak przygotowanie systemów i procesów informatycznych). Ewentualna sprzedaż aktywów będzie poprzedzona negocjacjami z inwestorami których wyniku nie da się wiarygodnie ocenić, w związku z czym w 2021 roku może zajść konieczność wprowadzenia istotnych zmian w planie sprzedaży. Ponadto, szczegółowa propozycja nie została jeszcze przedstawiona zarządowi oraz radzie nadzorczej, w związku z czym organy te nie dokonały oceny, czy ta propozycja jest akceptowalna” – napisano w raporcie Orange Polska.

W prezentacji telekom pisze, że w tej połowie 2021 roku zamierza sfinalizować rozmowy z inwestorem.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią