Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

OPPO pokazało płynny zoom optyczny

Autor: , dodany 19 sierpnia 2021r.

Podczas wydarzenia 2021 OPPO Future Imaging Technology OPPO zaprezentowało: sensor RGBW nowej generacji, płynny zoom optyczny 85-200mm, pięcioosiową technologię optycznej stabilizacji (OIS) oraz następną generację aparatu ukrytego pod ekranem (USC) wspieraną przez algorytmy AI.

Nowy sensor RGBW

Nowa generacja sensora OPPO RGBW znacząco poprawia reakcję na światło poprzez wprowadzenie dodatkowych białych subpikseli (W), technologii DTI oraz opracowanego przez OPPO algorytmu pikseli 4 w 1. W efekcie, nowy czujnik pozwala na przechwytywanie 60 proc. więcej światła niż czujniki poprzedniej generacji, przy jednoczesnej redukcji szumów sięgającej nawet 35 proc., co zapewnia wyraźniejsze i jaśniejsze obrazy w warunkach słabego oświetlenia .

Poza lepszą jakością zdjęć wykonywanych przy słabych warunkach oświetleniowych, nowy sensor sprawia, że kadry portretowe stają się bardziej wyraziste zarówno na zdjęciach, jak i na wideo a to dzięki poprawieniu wyglądu skóry, tekstury i kontrastu. Nowy czujnik będzie komercyjnie dostępny w produktach OPPO od czwartego kwartału 2021 roku.

Zoom optyczny i pięcioosiowy system stabilizacji optycznej

Nowy moduł to 85-200mm płynny bezstratny zoom optyczny:

Powyższe innowacyjne rozwiązania OPPO obsługują bezstratny zoom optyczny przy równoważnych ogniskowych od 85 mm do 200 mm, rejestrując wyraźne zdjęcia bez względu na wielkość powiększenia, od zbliżeń i portretów z bliska po odległe krajobrazy, bez konieczności kadrowania.

Z kolei nowy, pięcioosiowy OIS od OPPO umożliwia procesorowi systemowemu gromadzenie danych o ruchu z żyroskopu, które są analizowane i rozkłada na odpowiednie komponenty za pomocą algorytmów. Dane te są następnie przekazywane do dwóch ruchomych elementów: obiektywu i czujnika obrazu, które są napędzane przez odpowiednio: układy z łożyskami kulkowymi i stop z pamięcią kształtu.

Pięcioosiowy OIS OPPO zostanie wprowadzony na rynek w produktach OPPO od pierwszego kwartału 2022 roku.

OPPO zaprezentowało również nową generację swojego aparatu ukrytego pod ekranem (USC) o której można przeczytać tu.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią