Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

OPPO ma swoje inteligentne okulary aR

Autor: , dodany 14 grudnia 2021r.

Podczas pierwszego dnia INNO Day 2021 OPPO pokazało nowe inteligentne okulary Air Glass.

Urządzenie aR (assisted Reality) zostało wyposażone w autorski mikro projektor – Spark Micro Projector, najnowszą technologię Micro LED oraz dyfrakcyjny wyświetlacz z falowodami optycznymi. Inteligentnymi okularami można sterować na cztery sposoby: poprzez dotyk, głos oraz gestami głowy i rąk.

Projektanci urządzenia inspirowali się wyglądem pióra. Dzięki temu panel dotykowy ma „lekki” wygląd, jest smukły i zakrzywiony. Natomiast konstrukcja monokla czerpała z wyglądu skrzydła cykady. Dlatego projektanci odeszli od konwencjonalnych kształtów przypominających typowe zakrzywione lub prostokątne okulary. Soczewka jest przymocowana do ramki, w której znajdują się wszystkie komponenty, w tym układ Qualcomm Snapdragon Wear 4100.

Air Glass można ładować za pomocą złącza magnetycznego, które znajduje się po wewnętrznej stronie ramki. Po pełnym naładowaniu urządzenie działa do 40 godzin w trybie czuwania lub trzy godziny regularnego użytkowania. Pod względem łączności OPPO Air Glass obsługuje zarówno Bluetooth, jak i Wi-Fi. W przyszłości aktualizacje będą pobierane poprzez łączność Wi-Fi.

Sercem systemu wyświetlania OPPO Air Glass jest opracowany przez OPPO Spark Micro Projector. Ma zaledwie 0,5 cm3, czyli jest mniej więcej rozmiaru ziarna kawy.

Czytaj też: OPPO w TOP3 producentów smartfonów w Polsce

OPPO Air Glass zostały zaprojektowane tak, by były dostępne dla użytkowników z wadami wzroku takimi jak krótkowzroczność i dalekowzroczność. Okulary będą dostępne w dwóch różnych rodzajach oprawek – srebrnej półramce i czarnej pełnej oprawce. Ta druga lepiej sprawdzi się w przypadku użytkowników wymagających okularów korekcyjnych.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią