Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

OPPO Band i słuchawki bezprzewodowe OPPO Enco X

Autor: , dodany 22 marca 2021r.

Podczas dzisiejszego wydarzenia OPPO zaprezentowało też słuchawki i opaskę

OPPO Enco X

Na polski rynek trafią OPPO Enco X, czyli bezprzewodowe słuchawki z segmentu premium z aktywną redukcją szumów. Stworzone we współpracy z Dynaudio – uznanym na świecie liderem branży audio – urządzenie pracuje w oparciu o innowacyjny system dynamicznego wzmocnienia DEEB 3.0 od OPPO i obsługuje kodek LHDC, zapewniając najwyższą jakość dźwięku. Słuchawki umożliwiają słuchanie muzyki nawet przez 25 godzin (korzystając z etui ładującego).

Słuchawki OPPO Enco X wykorzystują technologię Bluetooth 5.2, która zapewnia płynne połączenie. Są one wyposażone w wysokiej klasy aktywny układ redukcji szumów. Użytkownik może wybrać pomiędzy 4-stopniowym trybem tłumienia hałasów z otoczenia. Każdy z nich jest optymalnie dopasowany do konkretnych sytuacji – na zewnątrz, w pomieszczeniach, w domu lub w podróży.

OPPO Enco X zostały wyposażone w magnetycznie zbalansowany sterownik membranowy wysokiej częstotliwości i trójwarstwowy kompozytowy sterownik dynamiczny średniej i niskiej częstotliwości. To gwarantuje naturalne i płynne łączenie tonów średnich, wysokich i niskich oraz pozwala uzyskać ogólną jakość dźwięku, który zachwyca naturalną barwą i szerokim spektrum. Dzięki temu użytkownicy mogą usłyszeć różne poziomy dźwięku i słuchać wszystkich detali perkusyjnych, muzyki i wokali.

Dodatkowo, dzięki zasięgowi do 10 metrów, użytkownik może słuchać muzyki lub odbierać połączenia telefoniczne, nawet jeśli nie znajduje się w pobliżu swojego smartfona.

 OPPO Band

W sprzedaży pojawi się wkrótce także OPPO Band, nowy produkt IoT w portfolio producenta. Urządzenie zostało wyposażone w 1,1-calowy kolorowy wyświetlacz AMOLED, dzięki któremu obraz pozostaje zawsze czytelny, a barwy żywe.

Opaska zapewnia 12 trybów treningowych, takich jak m.in. bieg, marsz, jazda na rowerze, pływanie, badminton, krykiet czy joga. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w funkcję stałego monitorowania natlenienia krwi, która co minutę dokonuje pomiaru także podczas snu – opaska posiada funkcję monitoringu nocnego odpoczynku. OPPO Band zapisuje wszystkie treningi w aplikacji HeyTap Health, dzięki czemu użytkownik może sprawdzać swoje postępy i motywować się do dalszych ćwiczeń.

OPPO Band stanowi również uzupełnienie smartfona – za pomocą opaski użytkownik może odbierać wiadomości i powiadomienia o połączeniach przychodzących, sterować odtwarzaniem muzyki, a nawet odszukać swój telefon. Opaska ma wydajny, energooszczędny procesor oraz pojemną baterię o mocy 100 mAh, którą można naładować w ciągu zaledwie 1,5 godziny. Najnowsza opaska OPPO wytrzymuje nawet do 12 dni na jednym ładowaniu baterii. ATM5 sprawia, że nie trzeba się również bać wejść z nią do wody nawet do głębokości 50 m.

Słuchawki bezprzewodowe OPPO Enco X będą dostępne w kolorze białym. Ich sugerowana cena detaliczna wynosi 799 zł. OPPO Band (w wersji czarnej, sport) kosztować będzie zaś 199 zł. Oba produkty już od 23 marca będą dostępne w strefie marki na Allegro, oraz w ofercie partnerów detalicznych.

Niecodzienna premiera oraz partnerstwo z festiwalem Nowe Horyzonty

Premiera nowej serii odbyła się online i miała formę videobloga prowadzonego przez Michała Wilczewskiego (Wujaszka Liestyle). Jego goście pokazywali, jak można wykorzystać funkcje wideo w smartfonach najnowszej serii np. do tworzenia materiałów na social media. W projekcie wzięli udział m.in. ambasador marki OPPO Marcin Prokop oraz jedna z najpopularniejszych w Polsce TikTokerek, Kinga Sawczuk. Więcej na temat projektu można przeczytać tutaj, a cały materiał z premiery jest dostępny tutaj. Hasłem przewodnim kampanii serii OPPO Reno5 jest „Film Your Story” i podczas prezentacji OPPO zapowiedziało również partnerstwo z Festiwalem Nowe Horyzonty, w ramach którego, m.in., marki zorganizują wspólny konkurs na krótki film wideo. Zwycięska praca będzie wyświetlona podczas pokazu galowego w czasie festiwalu.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią