Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

OnePlus i Hasselblad nawiązują współpracę

Autor: , dodany 8 marca 2021r.

OnePlus zainwestuje 150 milionów dolarów w rozwój mobilnej fotografii w ciągu najbliższych trzech lat. Premiera najnowszych flagowców z serii OnePlus 9 odbędzie się 23 marca

OnePlus ogłosił trzyletnią współpracę z producentem aparatów Hasselblad w celu opracowania nowej generacji systemów kamer, w które zostaną wyposażone kolejne modele flagowych smartfonów OnePlus. Pierwszym efektem tej współpracy będzie system kamer Hasselblad wykorzystany w serii OnePlus 9, której premiera odbędzie już się 23 marca.

Jednocześnie OnePlus ogłosił, że w ciągu najbliższych trzech lat planuje zainwestować ponad 150 milionów dolarów w rozwój mobilnej fotografii. Zgodnie z mottem „Never Settle” marka dąży do zapewnienia użytkownikom najlepszych wrażeń z korzystania z aparatu w smartfonach.

– Wygoda użytkownika zawsze była dla nas bardzo ważna. W tym roku, wspólnie z Hasselblad, pionierem wśród producentów aparatów fotograficznych, rozpoczynamy nowy etap, który ma na celu poprawienie komfortu korzystania z aparatu w smartfonie – powiedział Pete Lau, założyciel i dyrektor generalny OnePlus. – Jestem przekonany, że dzięki najwyższej klasy sprzętowi OnePlus oraz bogatej wiedzy Hasselblad w dziedzinie fotografii tradycyjnej, seria OnePlus 9 będzie dużym krokiem naprzód w kierunku dostarczenia użytkownikom aparatu klasy premium – dodał.

– Hasselblad wierzy w siłę obrazów. Naszą misją jest ciągłe przesuwanie granic w technologii obrazowania. Cieszymy się, że będziemy mili okazję współpracować z OnePlus, firmą, która podziela naszą wizję i pasję do technologii. Dzięki partnerstwie z OnePlus będziemy mogli podzielić się kultowym designem Hasselblad i wyjątkową jakością obrazu z jeszcze większą liczbą użytkowników, dzieląc się tym samym naszą pasją do fotografii – powiedział Jon Diele, wiceprezes Hasselblad.

Partnerstwo przewidywane jest na trzy lata. Rozpocznie się usprawnieniem oprogramowania, w tym dostrajania kolorów i kalibracji czujników, by w przyszłości objąć jeszcze więcej aspektów wpływających na jakość mobilnej fotografii. Obie marki wspólnie określą standardy technologiczne korzystania z kamery mobilnej i opracują innowacyjne technologie obrazowania, poprzez ciągły rozwój kamery Hasselblad dla urządzeń mobilnych. Oprócz zapewnienia najwyższej jakości aparatu w serii OnePlus 9, obie marki będą współpracować w celu dalszej poprawy komfortu użytkowania i jakości aparatu w perspektywie długoterminowej.

Premiera serii OnePlus 9 z najlepszym aparatem w historii marki

Seria OnePlus 9 jest przełomem w fotografii mobilnej. Połączenie sprzętu premium oraz szybkiego i płynnego oprogramowania OnePlus z renomowaną wiedzą i estetyką fotograficzną Hasselblad, tworzy najbardziej zaawansowany jak dotąd system aparatu OnePlus.

Czytaj też: Nord N10 5G. Test średniaka od OnePlus

W serii OnePlus 9 został wykorzystany niestandardowy czujnik Sony IMX789 w celu stworzenia największego i najbardziej zaawansowanego czujnika aparatu głównego, jaki kiedykolwiek zastosowano w urządzeniu OnePlus. Dzięki możliwości skorzystania z formatu RAW z 12-bitową głębią koloru, będzie oferował do 64 razy bardziej żywe kolory niż wcześniej. RAW umożliwia wierne odtworzenie na zdjęciach najbardziej żywych barw oraz daje profesjonalnym fotografom o wiele większe możliwości edycji. Kamera stworzona we współpracy z Hasselblad umożliwia także nagrywanie wideo HDR, a także obsługę przechwytywania wideo 4K 120FPS i 8K 30FPS.

Globalna premiera serii OnePlus 9 odbędzie się 23 marca i będzie transmitowana online na: http://onepl.us/poland.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią