Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Nowy sensor obrazu od Mio z

Autor: , dodany 5 maja 2021r.

Producent wideorejestratorów Mio zaprezentował nowy model MiVue 866. Urządzenie prezentuje najwyższą dostępną na rynku jakość nagrań.

Sensor obrazu w każdym urządzeniu rejestrującym decyduje o jakości i szczegółowości zapisanych danych. W przypadku wideorejestratorów ważnej jest efektywność zapisu w postaci detali typu mijane przez pojazd budynki, piesi czy tablice rejestracyjne innych użytkowników dróg. Szczególnej wagi nabiera to w niekorzystnych warunkach świetlnych.

Zaimplementowany w Mio Sensor Ultra jest o ponad połowę skuteczniejszy w wychwytywaniu dynamicznych drobiazgów niż inne sprzedawane na rynku urządzenia. Jego powierzchnia składa się z milionów światłoczułych punktów, które rejestrują informacje o tym, co jest widziane przez obiektyw. Mają one wpływ na odpowiedni dobór jasności czy  ostrości obrazu. Zwiększenie rozmiaru sensora oraz samego piksela matrycy pozwoliło osiągnąć bardzo dobry efekt końcowy jakim jest jakość nagrań nocą, niemożliwa do osiągniecia przez sensory o tradycyjnej wielkości.

Parkingowa rewolucja

Wiele wideorejestratorów, dostępnych na rynku posiada tryb parkingowy. Żaden z nich nie informuje jednak, o jego bardzo ograniczonej użyteczności przy słabym oświetleniu zewnętrznym, które w nocy jest przecież normą. Mio Sensor Ultra dobrze radzi sobie w takich warunkach. Potrafi przy znikomym świetle zewnętrznym uchwycić szczegóły postaci i numery rejestracyjne, stając się realnym zabezpieczeniem auta, a nie tylko technologiczną nowinką.

Nagrania trybu parkingowego z urządzenia wyposażonego w Mio Sensor Ultra mogą służyć za dowód w sprawie i pomóc w schwytaniu sprawcy.

Urządzenie Mio MiVue 866 dostępne jest już w sprzedaży, a jego rekomendowana cena wynosi 899 złotych.

O poprzednich premierach producenta pisaliśmy tutaj.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią