Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Nie będzie internetu mobilnego od Cyfrowego Polsatu

Autor: , dodany 30 sierpnia 2021r.

Znika mobilny internet Cyfrowego Polsatu. W grupie Zygmunta Solorza tylko jedna marka będzie oferować usługę?

Wygląda na to, że rebranding w grupie Polsatu Zygmunta Solorza to nie tylko intensywne kampanie reklamowe i nowe logotypy. To także nowy sposób sprzedaży usług.  Za usługi telekomunikacyjne odpowiadać będzie najwyraźniej Plus. Jak podaje serwis GSMonline.pl, od środy grupa nie będzie sprzedawać mobilnego internetu pod marką Cyfrowy Polsat, czy – jej następcą – Polsat Box.

Ciekawe co stanie się z abonentami Netii, która też należy do grupy, a która nadal sprzedaje mobilny dostęp do sieci.

W Netii taki internet 5G, czyli już standard w grupie miliardera, wyglądać może na droższy niż w Plusie (zobacz poniżej). Przy czym oferta Netii za 60 zł dotyczy usługi wraz z routerem, w umowie na 24 miesiące.

 

Czytaj także: Zmiany u Solorza: znikną Cyfrowy Polsat i Ipla

Obecni klienci mobilnego internetu satelitarnej platformy będą utrzymani na razie pod nową marką Polsat Box. Dostawca wprowadzi dla nich kilka zmian, które pojawią się 1 września. Z oferty Polsat Box wycofane zostaną usługi HBO Go oraz Ipli.

Wygląda też na to, że usługa mobilnego internetu będzie droższa, choć oczywiście operator dołoży coś w zamian za wyższy abonament.  O 5 zł droższy (75 zł zamiast 70 zł po rabacie za e-fakturę) będzie abonament z dużą paczką internetu. Paczka ta urośnie z 200 GB do 250 GB.

Czytaj także: Orange po latach zmienia zdanie. Otwiera się na MVNO

Żeby zapewnić sobie prędkość do 1 Mb/s po wyczerpaniu podstawowego pakietu danych trzeba wybrać abonament w wysokości minimum 40 zł miesięcznie. Tak jest już teraz w Plusie.

„Od 1 września będą obowiązywały nowe wartości pakietów Internet Ekstra. Pakiety są dostępne dla abonentów, którzy zawarli lub przedłużyli umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych w ramach taryf Cyfrowy Polsat Internet (ekstra 5G) oraz Internet CP 2.0 oraz wszystkich abonentów przedłużających umowę w taryfie Polsat Box” – czytamy.

Ile osób korzystało z mobilnego internetu od Cyfrowego Polsatu grupa nie ujawnia. Na koniec czerwca obsługiwała 1,815 mln abonentów dostępu do sieci (także stacjonarnego) oraz 46,7 tys. kart pre-paid z transmisją danych. Statystyki te były niższe niż w marcu (1,82 mln i 53,3 tys.).

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią