Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Navitel w samochodach czeskiej policji

Autor: , dodany 18 lutego 2021r.

Polska firma Navitel, dostawca nawigacji  i innych rozwiązań samochodowych wygrała przetarg zorganizowany przez Policję Republiki Czeskiej. 

Navitel R650 NV, który miał swoją premierę w 2019 r.  teraz  odniósł sukces za granicą.  Policja Republiki Czeskiej uznała ofertę polskiego producenta za najlepszą w rozstrzygniętym przetargu. Firma liczy na podobne kontrakty w kolejnych krajach Europy.

Czytaj także: Honor Watch GS Pro. Test smartwatcha

Tym samym auta mundurowych u południowego sąsiada będą jeździć wyposażone w  polski wideorejestrator. Ile firma za nie uzyska i ile sztuk dostarczy – nie podano w informacji prasowej, którą tu opisujemy.

Sony Starvis pomoże w nocy

Jeśli kogoś interesują szczegóły techniczne, to urządzenie ma sensor Sony Starvis, z obsługą trybu night vision.  Jak przypomina producent kąt widzenia obiektywu wynosi 170 st. i umożliwia zarejestrowanie wszystkiego co dzieje się na drodze przed samochodem.

Także sąsiednie pasy ruchu i pobocze: rejestrator nagrywa filmy w jakości Full HD i zapisuje je na karcie pamięci o pojemności do 256 GB. Dodatkowo pomocnymi funkcjami zastosowanymi w urządzeniu są tryb parkingowy, G-Sensor czy Auto-Start. Zapewniają one uruchomienie kamery i rozpoczęcie nagrywania tuż po włączeniu zapłonu.

Navitel ma na celowniku kolejne kraje

Jak wynika z wypowiedzi Tobiasza Jankowskiego, prezesa Navitel Europe, Czechy to nie ostatni rynek, na którym firma chce zaistnieć silniej.

– Wygrana w przetargu i wybór kamer Navitel przez czeską policję jest dla nas ogromnym wyróżnieniem oraz potwierdzeniem wysokiej jakości produktów. Cieszymy się, że nasze urządzenia będą wykorzystywane w dobry celu i pomogą w rejestrowaniu materiału wideo podczas służby. Mam nadzieję, że współpraca okaże się owocna i długofalowa. Planujemy podobne przedsięwzięcia
w krajach, w których dostępne są urządzenia Navitel, m.in. w Rumunii, na Węgrzech, Słowacji czy Litwie – mówi Tobiasz Jankowski.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią