Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Motorola kreuje rzeczywistość świata z 5G

Autor: , dodany 21 lipca 2021r.

Znana z pierwszych bezprzewodowych urządzeń Motorola nie zatrzymuje się! Ciągły rozwój i udoskonalanie urządzeń mają być przepustką koncernu do coraz szerszych kręgów odbiorców.

Tym razem producent postanowił zadbać o wsparcie najnowszej technologii łączności.

Firma usprawnia swoje urządzenia obsługujące technologię 5G. Równocześnie aktywnie uczestniczy w badaniach, które mogą sprawić, że nowy standard niebawem będzie ułatwiał  codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Urządzenia…

Pierwszym dostępnym komercyjnie na świecie smartfonem wspierającym obsługę 5G była Motorola Moto Z3. Kluczową rolę odgrywał dedykowany Moto Mod.  Koncern wdrożył tę innowację na kilka miesięcy przed implementacją sieci 5G w innych urządzeniach.

Siłą nowych produktów Motoroli ma być ich wymiar praktyczny wspierany najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Stąd wdrożenie technologii fal mikrometrowych. Rozwój nowego sposobu przesyły danych skupiał się na analizie kilku składowych. Między innymi:

Wnioski znalazły zastosowanie w kolejnych prezentowanych przez producenta urządzeniach obsługujących 5G. Między innymi w Motoroli EDGE, Motoroli Moto G 5G oraz Motoroli RAZR 5G.

Komunikacja…

Trudno odnaleźć segmenty rynku, gdzie nowe pasma częstotliwości nie zrobiłyby różnicy. Sieć 5G umożliwia elastyczne korzystanie z treści cyfrowych, a także może skutkować obniżeniem kosztów działalności firmy.

Sieć stworzy konwergencję technologii, w której obsługa firm online nie będzie wymagała już tradycyjnego, kablowego podłączenia do internetu. Dostęp do najwyższej jakości, globalnej sieci danych, zapewni już istniejąca sieć, z którą połączymy się zarówno ze smartfona, komputera, jak i z urządzeń IoT, które mogą wnieść nasz komfort życia na zupełnie nowy poziom.

Pandemia COVID-19 pokazała, że nie zawsze dysponujemy szerokopasmowym dostępem do internetu. 5G to odpowiedź na wolne i przeciążone sieci, które nie zapewniają odpowiednio wysokiej przepustowości.

Transport, edukacja…

Sieć 5G współtworzona w Motoroli ma zmienić oblicze współczesnego transportu. Opóźnienia połączeń wynoszące mniej niż 10 milisekund mają przyczynić się do rozwoju autonomicznych pojazdów. Sieć umożliwi komunikację między pojazdami, a także z drogami, sygnalizacją świetlną, a nawet miastami oraz urządzeniami z Internetu Rzeczy (IoT). Pozwoli to na szybkie rozładowywanie korków i dynamiczne reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

Badania przeprowadzone przez Learning House i Aslanian Market Research pokazały, że aż 67% uczniów i studentów używa do nauki sprzętów mobilnych. 5G może spopularyzować zajęcia interaktywne, z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej (VR). Otwiera to przed szkołami na całym świecie nowe możliwości. Dzięki VR będzie można obserwować narządy w ciele człowieka, a także wirtualnie zwiedzać niemal dowolne miejsca na świecie.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią