Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Martin Sun nowym dyrektorem Huawei w Polsce

Autor: , dodany 27 sierpnia 2021r.

Martin Sun od 1 września obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego Huawei CBG Polska. To jedna z trzech grup biznesowych Huawei, zajmująca się m.in. smartfonami, laptopami, tabletami czy urządzeniami wearables.

Martin Sun od środy będzie dyrektorem zarządzającym Huawei CBG Polska. Jest związany z chińskim koncernem Huawei od ponad 9 lat. Przez ostatnie 2 pracował w Huawei CBG Polska jako dyrektor odpowiedzialny za całość sprzedaży produktów marki w Polsce. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Huawei CBG w Maroko, a poprzednio – managera ds. sprzedaży w Pakistanie.

Czytaj także: Huawei otwiera strefę marki na Allegro

Martin Sun zastąpi na stanowisku Jeffersona Zhanga, który z początkiem września dołączy do struktur Huawei w centrali firmy w Chinach.

Czytaj także: Huawei w 2020 roku: nie ma jak w domu

W 2020 roku przychody ze sprzedaży Huawei Polska wyniosły 2,93 mld zł. Spadły o prawie 20 proc. w porównaniu z przychodami w 2019 roku. Telefony produkowane przez koncern straciły na popularności po tym jak decyzją rządu Stanów Zjednoczonych utraciły dostęp do popularnych aplikacji Google i aktualizacji systemu Android.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią