29 lipca: Huawei oficjalnie zaprezentuje swój flagowy smartfon, P50!

Laserowa telewizja od Hisense już w Polsce

Autor: , dodany 29 kwietnia 2021r.

Hisense, mimo, że jest globalnym producentem elektroniki użytkowej, w Polsce nie jest powszechnie znany. Swoją komunikację nad Wisłą rozpoczyna hasłem “Say Hi to Hisense” (“powiedz cześć Hisense”), które ma zachęcić Polaków do zapoznania się z produktami marki oraz stojącą za nimi historią.

Chińska firma zasłynęła w ostatnim czasie stworzeniem telewizji laserowej. LASER TV to produkt rozwijany od 7 lat, który zachęcić ma do zmiany technologii nadawania obrazu telewizyjnego na odbiornik.

Hisense pionier w dziedzinie telewizji laserowej

Laser TV to laserowy telewizor, w którego skład wchodzi projektor o ultrakrótkim rzucie i wysokiej jakości ekran 4K eliminujący światło otoczenia. Opatentowana przez Hisense technologia źródła laserowego równomiernie emituje światło i kolory na ekran. Dzięki niestandardowej budowie telewizory producenta umożliwiają oglądanie obrazów o dużej przekątnej z bliskiej odległości.

Obraz na ekranie jest odbijany, a nie bezpośrednio wyświetlany w kierunku oczu. Dzięki temu Laser TV jest bardziej przyjazny dla wzroku i mniej męczy oczy nawet podczas długich seansów.

Kino na wyciągnięcie ręki

W Polsce można kupić obecnie model 100L5 4K Smart Laser TV, który wyróżnia się jednym z największych ekranów wśród telewizorów laserowych, o przekątnej 100 cali. Producent zastosował w nim laser wspomagany własną technologią X-Fusion Laser Light Engine. Wykorzystuje ona niebieskie światło źródła laserowego zapewniając precyzyjną jakość obrazu. Telewizor obsługuje obraz w 4K Ultra HD z HDR i został wyposażony w system audio Dolby Atmos, który dopełnia wyjątkowości doświadczenia z oglądania. Funkcja Smart oferuje klientom dostęp do aplikacji streamingowych m.in. Netflix, YouTube czy Amazon Prime Video.

Poza telewizorami polscy klienci mogą kupić lokalnie między innymi sprzęt AGD Hisense. Lodówki, zamrażarki czy pralki dostępne są w salonach i na stronie internetowej jednego z wiodących sprzedawców elektroniki.

Historia marki Hisense na świecie

W języku chińskim słowo „Hisense” oznacza „dwie rzeki wpadające do morza” lub „zaufanie bez granic”. Początki marki sięgają 1969 roku, wtedy właśnie rozpoczęto produkcję odbiorników radiowych.

Kolejnym krokiem w rozwoju firmy było poszerzenie w 1996 roku portfolio o klimatyzatory, a rok później o telewizory. W 2002 roku do oferty włączono chłodziarko-zamrażarki. W następnych latach inne sprzęty AGD i RTV, tj. lodówki, pralki, piekarniki, tablety czy smartfony.

2018 rok stał pod znakiem przejęcia. Hisense został właścicielem firmy Gorenje, czołowego producenta AGD w Europie. Tym samym poszerzył portfolio swoich produktów oferując wysokiej klasy sprzęty AGD i RTV. Obecnie producent jest czwartym co do liczby sprzedawanych urządzeń dostawcą telewizorów na świecie i liderem tego segmentu na rynku Chińskim.

27 kwietnia bieżącego roku Hisense oraz FIFA poinformowały, że producent urządzeń został oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Odbędą się one w przyszłym roku w Katarze. Marka będzie miała możliwość promowania swojego logotypu na platformach FIFA oraz udziału w globalnych kampaniach reklamowych.

To drugi, po mundialu w Rosji w 2017 roku, turniej, w którym Hisense będzie brał udział jako sponsor. Koncern zapewni swoim klientom dedykowane materiały wideo na żądanie dostarczane za pośrednictwem rozwiązania VIDAA smart, czyli platformy telewizyjnej.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią