Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Laptop z touchpadem na klawiaturze od Prestigio

Autor: , dodany 1 czerwca 2021r.

Prestigio, marka własna notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych grupy ASBISc Enterprises Plc, we współpracy z firmą Clevetura, przygotowuje się

do debiutu pierwszego na świecie laptopa z wbudowanym panelem dotykowym.

Dystrybutor produktów IT oraz elektroniki użytkowej od ponad roku pracuje nad rozwiązaniem, w którym panel dotykowy wbudowany jest bezpośrednio w klawisze. Wraz z firmą Clevetura opracował technologię TouchOnKeys ze zmodyfikowaną funkcjonalnością dotykową. Ochrona patentowa dotyczy kilkunastu rozwiązań zastosowanych w nowej propozycji od Prestigio.

Laptop jest wyposażony w 14 calowy ekran. Ma spełniać wszystkie obecnie potrzeby dedykowane rozwiązaniom biznesowym. Działa pod kontrolą procesora Intel, jest lekki i poręczny. Wygodę pracy zapewniać ma rozbudowany system rozpoznawania gestów, wbudowany w panel dotykowy klawiatury, który automatycznie przełącza się między trybem edycji tekstu, a trybem dotykowym. Fizyczne klawisze mają nie odbiegać od tradycyjnych, używanych przez wszystkich na klasycznych klawiaturach.

Komunikacyjną „wisienką na torcie: notebooka jest technologia TouchOnKeys™, która uzupełnia klawiaturę o funkcjonalność touchpada. W ten sposób panel dotykowy nie zajmuje już oddzielnej przestrzeni, ponieważ jest nim prawie cała powierzchnia klawiatury. Za pomocą panelu dotykowego na klawiaturze można przesuwać kursor i obiekty na ekranie, przewijać strony, zmieniać ich rozmiary, sterować głośnością i jasnością monitora. Regulowane podświetlenie klawiszy pomaga dostosować się do każdych warunków oświetleniowych.

To kolejny etap współpracy Prestigio z Cleveturą. Poprzednie projekty oparte na technologii TouchOnKeys™, takie jak klawiatury multimedialne Click&Touch i Click&Touch 2, zdobyły nagrody Red Dot Awards za najlepszy projekt w latach 2020 i 2021. Produkty te są już z powodzeniem wprowadzane na rynki w Europie i Japonii.

Urządzenie ma pojawić się w sprzedaży we wrześniu 2021 roku.  Cena nie jest jeszcze znana.

Marta Rzeźnicka

Napisz do autora: marta.rzeznicka@o2.pl

Podziel się opinią