Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Premiera OnePlus Nord 2 5G. Co już wiemy?

Autor: , dodany 21 lipca 2021r.

22 lipca OnePlus zaprezentuje najnowszy smartfon OnePlus Nord 2 5G, następcę pierwszego Norda wydanego w lipcu 2020 r.

Premierę będzie można zobaczyć od 16:00 tutaj.

Co wiemy już o OnePlus Nord 2 5G? Będzie miał kilka flagowych funkcji, w tym główny aparat 50 MP, czujnik Sony IMX 766 i OIS z serii OnePlus 9, a także flagowy chipset firmy MediaTek – Dimensity 1200-AI, stworzony wyłącznie dla OnePlus.

Sony IMX 766 o rozdzielczości 50 MP ma o 56 proc. większy czujnik, co pozwala uchwycić więcej światła, by zrobić jak najlepiej doświetlone zdjęcia i filmy. Daje lepsze rezultaty nawet w warunkach słabego oświetlenia. Nord 2 oferuje również ulepszony tryb Nightscape o nazwie Nightscape Ultra, który pomaga robić lepsze i jaśniejsze zdjęcia w słabo oświetlonych miejscach, przy oświetleniu zaledwie 1 luksa — równoważnym ilości światła emitowanego przez pojedynczą świecę.

Flagowy chipset firmy MediaTek – Dimensity 1200 AI, wprowadza do aparatu szereg zaawansowanych rozwiązań dostosowanych do potrzeb użytkowników, wspieranych przez sztuczną inteligencję. Technologia obrazowania AI zapewnia lepszą jakość funkcji, takich jak ulepszanie zdjęć i wideo. Dodatkowo, AI automatycznie przekształca oglądane treści w jakość HDR, aby jeszcze bardziej poprawiać wrażenia użytkownika. W przypadku zdjęć, funkcja AI Photo Enhancement jest w stanie rozpoznać do 22 różnych scenariuszy i automatycznie dostosowuje tonację kolorów i kontrast, aby zapewnić optymalną jakość zdjęć, nawet w nocy i w warunkach słabego oświetlenia. W przypadku filmów, funkcja AI Video Enhancement umożliwia dodanie efektów HDR na żywo, w czasie rzeczywistym, podczas nagrywania.

Nord 2 jest również wyposażony w najnowszy system operacyjny OnePlus, OxygenOS 11.3,

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią