Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Huawei w kolejnym segmencie produktowym

Autor: , dodany 20 listopada 2020r.

Zarządzający Huawei CBG Polska, Jefferson Zhang, po raz kolejny podkreślał, że bieżący rok jest czasem niezwykle trudnym. W związku z problemami Huawei w kategorii smartfonów, w której producent mocno traci, firma stawia na inne technologiczne urządzenia.

Słabnąca popularność smartfonów jest efektem polityki międzynarodowej. Zmiana systemu operacyjnego z Androida na autorski HMS spowodowała drastyczne ruchy jeśli chodzi o decyzje zakupowe Polaków. Od początku mocno rozwijany jest też sklep z aplikacjami dla urządzeń chińskiego producenta, AppGallery.

Zaprezentowane zostały dwa produkty, których klienci mogą wypatrywać już od 20 listopada.

Pierwszy z nich to słuchawki nauszne Huawei FreeBuds Studio. Inspirowane kształtem gramofonu urządzenie ma wbudowane 8 wielokierunkowych głośników, które wspomagają aktywną redukcję szumów. Właśnie funkcja minimalizacji niechcianych zakłóceń ma być największym atrybutem urządzenia. Producent zachwala ich efektywność pracy na baterii, która ma wystarczać na około 20 godzin działania oraz możliwość połączenia z dwoma urządzeniami równocześnie.

Cena promocyjna słuchawek, w ofercie od 20 do 30 listopada, to 999 złotych. Dodatkowym prezentem będzie inteligentna opaska Huawei Band 4. Po okresie promocyjnym cena regularna wynosić będzie 1399 zlotych.

Drugim produktem są okulary Gentle Monster Huawei Eyewear II. Czarne, stylowe okulary są w praktyce eleganckimi głośnikami. W zausznikach ukryte są podwójne głośniki oraz czujniki gestów.

Ciekawym rozwiązaniem jest czujniki założenia, który wyłącza urządzenie po 3 minutach od zdjęcia. Zestaw wyposażony jest w etui z ładowaniem indukcyjnym (za pomocą złącza USB-C). Pełne naładowanie ma trwać około 90 minut i zapewnić 5 godzin rozmów i słuchania muzyki. Promocyjna cena okularów to 999 złotych. Od początku grudnia na zakup przeznaczyć trzeba będzie 1399 złotych.

Niekorekcyjne soczewki firmy Zeiss, z filtrem UV i przyciemnieniem nie mają możliwości zmiany na korygujące wadę wzroku. Brak polaryzacji nie daje też szansy na wykorzystanie ich w ośnieżonym środowisku, czy w trakcie jazdy samochodem. Ograniczeniem aktywności są też temperatury, w których pracować mogą okulary. Są one bowiem niedostosowane do wartości poniżej zera.

Marta Rzeźnicka

Napisz do autora: marta.rzeznicka@o2.pl

Podziel się opinią