Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

HTC True Wireless Earbuds Plus. Zdecydowanie na plus

Autor: , dodany 2 stycznia 2022r.

Za najnowsze słuchawki bezprzewodowe HTC wyposażone w ANC i ENC trzeba zapłacić 379 zł.

HTC w zasadzie zniknęło już z rynku smartfonów i przeniosło się na rynek VR. Na szczęście swoje doświadczenia w dziedzinie audio wykorzystuje przy konstruowaniu słuchawek. W czasach świetności tajwańskiej firmy jej smartfony słynęły z dźwiękowych możliwości. A teraz kontynuują to właśnie słuchawki TWS. Szkoda telefonów, ale dobre i to.

W naszym teście słuchawek bezprzewodowych pchełki HTC Wireless Earbuds okazały się jednymi z najlepszych pod względem cena/jakość. Model True Plus jest od nich droższy, ale też bardziej zaawansowany technicznie, bo wyposażony w aktywną redukcję szumów i redukcję hałasu z otoczenia. W porównaniu z konkurencją aktualne cena jest korzystna, a z pewnością z czasem jeszcze spadnie. Zobaczmy więc, co najnowsze pchełki HTC mają nam do zaoferowania.

Zestaw sprzedażowy

W pudełku oprócz słuchawek znajdziemy dokumenty, skróconą instrukcję obsługi, kabelek do ładowania i zapasowe gumki w dwóch rozmiarach. Etui jest solidne, wykonane z grubego plastiku (czarne albo białe), pokrywa jest zamykana magnetycznie, więc nie ma obawy że sama otworzy się w kieszeni. Ale przy otwieraniu stawia lekki opór. Jeśli będziemy nosić je w kieszeni z kluczami, musimy być przygotowani na to, że dość łatwo się porysuje. Z przodu mamy trzy diody.  Środkowa sygnalizuje poziom naładowania etui, zewnętrzne – słuchawek. Wejście USB-C do ładowania umieszczono z tyłu. Niestety etui nie naładujemy bezprzewodowo.

Technikalia

Rodzaj łączności Bluetooth 5.0

Budowa słuchawek Dokanałowe

System audio Stereo 2.0

Redukcja hałasu Aktywna – ANC

Czułość słuchawek 102 dB

Regulacja głośności Tak

Wbudowany mikrofon Tak, przy słuchawce

Zasięg do 15 m

Zasilanie

Czas ładowania ok. 150 min

Maksymalny czas pracy

Maksymalny czas czuwania do 86 h

Zastosowane technologie Advanced Audio Coding (AAC); A2DP; HSP; HFP; AVRCP

Wodoszczelność IPX5

Słuchawki

Ich budowa jest… dziwna. I na początku podchodziłem do nich nieco nieufnie. Pałąk jest dość krótki, część na której umieszczono gumki wyraźnie wystaje z ucha. Jednak gdy je założyłem, moja niepewność szybko zmieniła się w uznanie dla ich konstruktorów. Są doskonale wyprofilowane i bardzo pewnie leżą w uchu. Nie trzeba ich co chwil poprawiać, nie mają tendencji do wysuwania się i wypadania. Jednocześnie jak dla mnie są niesłychanie wygodne, nawet po kilkugodzinnym spacerze nie miałem najmniejszego wrażenia dyskomfortu.

Czytaj też: Jabra Elite 3. Dobre, tanie słuchawki drogiej firmy

Słuchawkami sterujemy dotykowo.

Muzyka:

Rozmowy:

Jeśli chcemy zmienić głośność muzyki, musimy sięgnąć do telefonu, niestety nie ma możliwości zrobienia tego gestem. Nie mamy również żadnej aplikacji do ich obsługi. Dla jednych może być to wadą, dla mnie akurat jest to zaleta, nie muszę instalować jeszcze jednej apki przy częstych migracjach z jednego urządzenia na drugie. A sterowanie dotykowe jest intuicyjne i szybko „wchodzi w palce”.

Na wielką pochwałę zasługuje jakość dźwięku. Jest głęboki, z doskonale odseparowanymi poszczególnymi pasmami. Nawet przy dużej głośności nic nie zlewa się w nieprzyjemną papkę. Jest też bardzo zrównoważony. Do tego świetnie działają redukcje – już pasywna jest bardzo dobra. Włączone ANC kompletnie odcina nas od miejskiego dźwięku. A ponieważ, jak już pisałem, są niesłychanie wygodne, w ostatnim czasie to zdecydowanie moje ulubione słuchawki które towarzyszyły mi podczas jesienno zimowych spacerów.

Nie mam też nic do zarzucenia jakości połączeń. Bardzo dobrze słyszałem rozmówcę czy to będąc na ulicy, czy siedząc w domu przy biurku. A druga strona nigdy nie zgłaszała żadnych zastrzeżeń.

Bateria

Pozostaje nam jeszcze czas pracy. Mi udawało się osiągnąć około 5h z włączonym ANC, co jak najbardziej pokrywa się z deklaracjami producenta. I generalnie jest bardzo dobrym wynikiem. Z etui naładujemy je 3 razy, co w sumie daje nam bardzo długo działające urządzenie.

Czyli…

HTC robi bardzo dobre słuchawki TWS. Niektórym może przeszkadzać brak dedykowanej aplikacji, mi osobiście nie przeszkadza to wcale. Za to zachwyca mnie jakość dźwięku, dużo lepsza niż w innych, często sporo droższych słuchawkach tego typu. Imponujący jest również czas działania. Do tego są jednymi z najwygodniejszych, jakie ostatnio używałem. Również cena w stosunku do tego co oferują, jak i konkurencji, jest bardzo korzystna.

Mirosław Mazanec

Napisz do autora: kontakt@ideatechnologie.com

Podziel się opinią