Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Garmin otworzył fabrykę pod Wrocławiem

Autor: , dodany 22 lutego 2021r.

W Polsce ruszył nowy zakład produkcyjny Garmina, znanego ze smartwatchy dla wybrednych.

Pod Wrocławiem, w kompleksie Sergo Logistics Park Wrocław, ruszyła fabryka firmy Garmin International, z amerykańskiej grupy Garmin. To znany na świecie producent smartwatchy i urządzeń GPS. Według jej przedstawicieli, ma wytwarzać ” kompleksowe rozwiązania OEM (ang. Original Equipment Manufacturer) oraz elektroniki użytkowej dla europejskich odbiorców”.

Czytaj także: Navitel w samochodach czeskiej policji

Garmin zachwala nową nieruchomość. Podkreśla, że budynek ma certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM i zajmuje  około 30 tys. m kw. To powierzchnia zarówno części produkcyjnej jak i dystrybucyjnej.

– Dzięki pobliskim autostradom i lotnisku oraz możliwości współpracy z wysoko wykwalifikowaną kadrą, Wrocław jest idealną lokalizacją dla pierwszego w Europie zakładu produkcyjnego skupiającego się na obsłudze naszych klientów motoryzacyjnych z całego regionu. Przed podjęciem decyzji o ulokowaniu inwestycji pod Wrocławiem, prowadziliśmy szeroko zakrojone poszukiwania odpowiedniego miejsca w całej Europie. Chcielibyśmy podziękować lokalnej i regionalnej administracji, a także SERGO za ich partnerskie podejście podczas całego procesu – uważa Sean Biddlecombe, dyrektor zarządzający Garmin EMEA.

Czytaj także: realme Watch S. Test zegarka

W tym roku rozpocznie się prototypowa produkcja, a następnie z linii produkcyjnej zjadą pierwsze produkty konsumenckie. Pierwsze gotowe do użycia systemy elektronicznych urządzeń dla pojazdów spodziewane są rok później – w 2022 r. Aktualnie zakład przygotowuje się do uruchomienia produkcji, w tym szuka pracowników: inżynierów procesowych, techników i operatorów montażu.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią