Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Galaxy XCover 5 – nowy wytrzymały smartfon Samsunga

Autor: , dodany 5 marca 2021r.

Samsung zaprezentował kolejną wersję swojego „pancernego” telefonu. Producent nie zdradził jednak ceny urządzenia.

Samsung Galaxy Xcover 5 został przystosowany do wykonywania wymagających zadań. Zwiększona wytrzymałość sprawia, że smartfon Galaxy XCover 5 wytrzymuje upadki z wysokości do 1,5 metra i zapewnia odporność na pył i wodę zgodną ze standardem IP68. Z myślą o użytkownikach pracujących w terenie, którzy noszą rękawiczki ze względu na warunki pracy lub dla zachowania bezpieczeństwa i higieny, smartfon Galaxy XCover 5 oferuje funkcję Glove Touch, która zwiększa czułość smartfonu na dotyk, umożliwiając użytkownikom obsługę urządzenia bez ich zdejmowania w sposób szybki i wygodny.

Poza solidną konstrukcją gwarantującą fizyczną wytrzymałość urządzenia, smartfon Galaxy XCover 5 został wyposażony w zabezpieczenia, które gwarantują ochronę danych wrażliwych, newralgicznych dla prowadzenia działalności biznesowej. Smartfon Galaxy XCover 5 jest zabezpieczony przez Samsung Knox – platformę bezpieczeństwa klasy militarnej, oferującą prawdziwie kompleksową ochronę z zabezpieczeniami wbudowaną na każdym poziomie urządzenia –  od chipsetu po aplikacje.

Integracja z ekosystemem partnerów Samsung

W smartfonie Galaxy XCover 5 zastosowano również unikalne rozwiązania mobilne obsługiwane przez partnerów Samsung, które znajdują zastosowanie w wielu modelach biznesowych. Do takich rozwiązań należy m.in. możliwość integracji funkcji walkie talkie w Microsoft Teams. Funkcja push-to-talk pozwala użytkownikom pozostawać w kontakcie z innymi przez cały dzień. Wystarczy jedno wciśnięcie przycisku, aby współpracownicy mogli bez problemu komunikować się ze sobą. Istnieje także możliwość skonfigurowania aplikacji uruchamianych za pomocą XCover Key – spersonalizowanej funkcji, która jednym dotknięciem zapewnia dostęp do najczęściej używanych aplikacji, takich jak latarka LED, połączenia alarmowe lub mapy.

Czytaj także: CAT S62 Pro. Test telefonu z kamerą termowizyjną

Jeszcze lepsza wydajność

Smartfon Galaxy XCover 5 sprosta stawianym przed nim wymaganiom dzięki pełnemu mocy procesorowi Exynos850, 4 GB pamięci RAM oraz do 64 GB pamięci wewnętrznej. Z kolei wytrzymała, wymienna bateria 3000 mAh obsługuje tryb szybkiego ładowania poprzez wejścia USB i POGO, gwarantując użytkownikom mniej czasu spędzonego na ładowaniu, a więcej na wypełnianiu zadań ze smartfonem w ręku.

Profesjonalny aparat

Model Galaxy XCover 5 został wyposażony w pojedynczy tylny aparat 16 MP (F1.8), który zapewnia wyjątkową ostrość i umożliwia wykonanie profesjonalnych zdjęć i filmów z zaskakującą łatwością. Funkcja Live Focus pozwala wyróżnić fotografowany obiekt , a przedni aparat 5 MP (F2.2) idealnie sprawdza się podczas prowadzenia wideokonferencji. Co więcej, skorzystanie z opcjonalnej usługi Samsung Knox Capture umożliwia również skanowanie w wysokiej jakości przy użyciu smartfonu.

Pomocne funkcje

Smartfon Galaxy XCover 5 został wyposażony w szereg innych wygodnych funkcji, które wspomagają użytkowników podczas pracy i aktywności na świeżym powietrzu. Dioda LED, znajdująca się z tyłu telefonu obok aparatu, może działać jako latarka, umożliwiając oświetlenie zaciemnionych przestrzeni. Urządzenie zostało także wyposażone w chip NFC, który umożliwia dokonywanie płatności telefonem lub korzystanie z biletów komunikacji publicznej, dzięki czemu jest idealnym modelem dla wszystkich, którzy dojeżdżają do pracy środkami transportu publicznego.

Dostępność

Nowy smartfon Galaxy XCover 5 będzie dostępny w sprzedaży od 5 marca 2021. Producent nie podał na razie ceny urządzenia.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią