Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

E-faktura i rabat? Trzeba dać Orange z siebie więcej

Autor: , dodany 26 lipca 2021r.

Chcesz rabatu za e-fakturę – używaj aplikacji Mój Orange. Z takim podejściem operatora zetkną się osoby przedłużające lub podpisujące z nim nową umowę. 

E-Faktura czyli rachunek od operatora telekomunikacyjnego w skrzynce e-mail to już (chyba) standard u każdego operatora. Zaryzykujemy nawet stwierdzenie, że – przynajmniej  30-, 40- i 50-latkowie nie wyobrażają sobie, aby mogło być inaczej. Operatorzy najwyraźniej też uznali, że wystarczająco przyzwyczailiśmy się do e-faktury i zaczynają wymagać czegoś w zamian za tę dogodność. A przecież kiedyś zgoda na to aby wysyłali nam e-fakturę była nagradzanym ustępstwem ze strony klienta, nie odwrotnie.

Czytaj także: Badanie Xiaomi: jak Polacy korzystają ze smartfona?

Orange zmienia zasady przy e-fakturze

Pierwszy wyszedł przed szereg Orange Polska. Sugestia jest na razie delikatna. Do tej pory za zgodę na przesyłanie e-faktury operator proponował około 5 zł rabatu. Rabat nie ginie, ale… rzecznik telekomu Wojciech Jabczyński ogłosił dziś, że aby się nim cieszyć, trzeba przynajmniej raz w miesiącu zalogować się do aplikacji Mój Orange lub na konto abonenta w serwisie telekomu.

-Aby otrzymać zniżkę, wystarczy wyrazić zgodę na przesyłanie e-faktur i mieć ją cały czas aktywną, a także zalogować się minimum raz w miesiącu na swoje konto Mój Orange w aplikacji mobilnej lub poprzez stronę www.orange.pl. Klienci będą dostawali przypomnienia o konieczności skorzystania z Mój Orange, żeby otrzymać rabat, a także powiadomienia o tym, że w danym miesiącu spełnili już warunki i otrzymają zniżkę na najbliższej fakturze – podał Jabczyński we wpisie na blogu firmowym.

E-faktura plus Mój Orange

Czytelnicy bloga mają zastrzeżenia. Pojawiły się głosy, że to pogorszenie oferty, zmuszanie do korzystanie z Mój Orange i utrudnienie dla osób starszych. Rzecznik zapowiedział w reakcji na jeden z wpisów, że nauczy swoich rodziców (75+) korzystania z tej aplikacji. Zapewnia też, że jej użytkownicy mają dodatkowe korzyści, w postaci darmowych pakietów usług.

Od siebie możemy dodać, że nie jest tajemnicą iż operatorom zależy na tym by jak najwięcej osób korzystało z ich internetowych kanałów obsługi klientów. „Apki” albo konto w serwisie operatora,  są tutaj wyjątkowe, bo nie wymagają zatrudniania konsultantów: użytkownik obsługuje się sam.  A jak pisaliśmy, Orange obiecał właścicielom, że będzie więcej zarabiać.

Z e-faktury korzysta 80 proc. klientów Orange Polska. Mój Orange jest dużo mniej popularny. Operator podaje dane o aplikacji. „Obecnie loguje się do niej miesięcznie ponad milion klientów naszej sieci. To o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego” – napisali autorzy raportu zintegrowanego telekomu.

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią