Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Drożeje roaming w Wielkiej Brytanii. Nowe ceny Orange

Autor: , dodany 22 września 2021r.

Orange Polska zmienia ceny usług w roamingu w Wielkiej Brytanii. Po Brexicie – po unijnej zasadzie. 

Orange Polska nie przedłuży kolejny raz promocji na roaming pozwalającej korzystać nowym klientom z telefonu komórkowego w Wielkiej Brytanii tak jak w krajach Unii Europejskiej.  Jak podał, ostatnia promocja wydłużająca działanie zasady „roam like at home” w królestwie kończy się 17 października.

Czytaj także: Pandemia wpłynęła na roaming

Użytkownicy telekomu muszą się liczyć z dodatkowymi opłatami za połączenia i wiadomości w czasie pobytu w wyspiarskim kraju. Pojawią się one 18 października. I dotyczyć będą klientów indywidualnych i biznesowych z umową na abonament, którzy podpisali umowy lub aneksy w tym roku. Nie tylko bo i wszystkich klientów nju mobile i taryf pre-paid. Do nich skierowana będzie inna promocja („Korzystne stawki w roamingu w Wielkiej Brytanii”).  Ceny mają być inne niż w UE, ale „na rozsądnym poziomie”.

Abonenci: ceny roamingu w Wielkiej Brytanii

To, jakie będą ceny można znaleźć w regulaminie nowej promocji. Telekom podał stawki dla przebywających na terenie Wielkiej Brytanii (oraz terytoriach zależnych takich jak Gibraltar). Oto one:

1) 0,29 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego do Polski, Wielkiej Brytanii i Strefy 1 (naliczanie sekundowe).
2) 0,29 zł za minutę odebranego połączenia głosowego (naliczanie sekundowe).
3) 0,20 zł za wysłaną wiadomość SMS.
4) 0,20 zł za wysłaną wiadomość MMS.
5) 0,02832 zł za każdy MB transmisji danych (opłata naliczana jest co 100 kB, łącznie za wysyłanie i odbieranie danych). Opłata za 1 GB wynosi 29 zł.

Pre-paid: ceny roamingu w Wielkiej Brytanii

Jak widać powyżej bardzo drogo nie będzie. Ale jest gorsza wiadomość dla części klientów telekomu. Więcej niż abonenci zapłacą użytkownicy telefonów na kartę. Ceny są taki, jak poniżej.

a) 0,40 zł brutto za minutę wykonanego połączenia głosowego wykonanego do Polski, Wielkiej Brytanii i Strefy 1 (naliczanie sekundowe).
b) 0,29 zł brutto za minutę odebranego połączenia głosowego (naliczanie sekundowe).
c) 0,25 zł brutto za wysłaną wiadomość SMS.
d) 0,40 zł brutto za wysłaną wiadomość MMS.
e) 0,02832 zł brutto za każdy MB transmisji danych (opłata naliczana jest co 100 kB łącznie za wysyłanie i odbieranie danych). Opłata za 1 GB
wynosi 29 zł.

Czytaj także: Bruksela zbadała jakość internetu w roamingu. Zaskoczeni?

Użytkownicy Orange Flex od października  będą mogli skorzystać z promocji na nielimitowane usługi (wiadomości i rozmowy). Pakiet na jeden dzień będzie kosztował 5 zł. Na tydzień – 15 zł. Na miesiąc (30 dni) – 30 zł.

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią