Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Disney+ ma już 116 mln abonentów

Autor: , dodany 12 sierpnia 2021r.

Disney Corporation ma 174 mln abonentów internetowych serwisów wideo.  Największy szybko rośnie, ale nadal przynosi straty. 

Disney Corporation podała dziś wieczorem wyniki za ostatni kwartał rozliczeniowy (zakończony 3 lipca).  Jak donoszą finansowe serwisy zarobiła w tym czasie więcej niż spodziewało się Wall Street. A to oznacza, że akcje rozrywkowej wytwórni pójdą w górę.

Amerykański koncern wykazał ponad 17 mld dol. (wzrost o 45 proc.) przychodu i 2,4 mld dol. zysku netto (rok temu o połowę mniej). Najsilniej przez pandemię ucierpiały parki tematyczne Disneya.

Za to serwisy internetowe, takie jak Disney+ Hulu i ESPN+ rosną i stopniowo poprawiają wyniki. Segment do którego należą – tzw. Direct-To-Consumer (DTC) miał w kwartale o 57 proc. wyższe przychody niż rok wcześniej (4,3 mld dol.) i mniejszą stratę (0,3 mld dol.). Firma podaje, że o ile Hulu zarabia więcej, to Disney+, czyli wchodzący do kolejnych krajów serwis, pogłębił stratę.

Czytaj także: Rynek VoD w Polsce będzie rósł, ale wolniej

Zdobycie 116 mln subskrybentów (wzrost o ponad 100 proc. przez rok) musi kosztować. Koncern wydaje dużo na produkcje, marketing i najwyraźniej też kolejne kraje azjatyckie mogą cieszyć się z niższych abonamentów niż Stany Zjednoczone, bo średnia opłata za dostęp do serwisu spadła o 10 proc. I to mimo że Disney+ podnosił ceny oraz zaczął udostępniać premiery filmów kinowych internetowym subskrybentom. Tak było w tym roku z „Cruellą”.

W Polsce zadebiutowała niedawno platforma ze Szwecji – Viaplay. Serwis CDA uruchomił zaś usługę płatnej telewizji internetowej.

Czytaj także:Vectra pierwszym polskim dystrybutorem Viaplay 

 

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią